Sucholeska Noelka

15/12/2018

Tradycyjnie w grudniu zapraszamy wszystkich na spotkanie w świątecznym klimacie – Sucholeską Noelkę! 15 grudnia w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie nie zabraknie atrakcji.

W tym roku świętowanie rozpoczniemy występem najmłodszych artystów z Przedszkola Magiczna Kraina, którzy zaproszą nas do sali widowiskowej na Jasełka.

Po występach teatralnych przyjdzie czas na działania warsztatowe – Zuzanna Olszewska zabierze nas w świat łańcuchów choinkowych i sprawi, że Wasza choinka w tym roku będzie wyglądać wyjątkowo! Jest to warsztat otwarty dla wszystkich chętnych, bez ograniczeń wiekowych!

W niezwykły świat bajek wprowadzi nas projekt muzyczny Ogniska Muzycznego w Suchym Lesie z koncertem „Muzyka w świecie Disney’a”, a następnie o świąteczny klimat dbać będą uczestnicy zajęć nauki śpiewu w CKiBP oraz sucholescy muzycy. Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Wszyscy, którzy lubią wyzwania artystyczne z elementami majsterkowania, na pewno nie mogą doczekać się konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową (zgłoszenia przyjmujemy 10 grudnia w godz. 9.00-18.00). Konkurs ten co roku cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Ogłoszenie zwycięzców tegorocznego konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową nastąpi właśnie podczas Sucholeskiej Noelki około godziny 17.00. Nagrodzone prace będzie można oglądać w holu CKiBP do 7 stycznia.

Tuż po rozdaniu nagród w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową, odbędzie koncert gitarowy duetu Przemysław „Śledziuha” Śledź & Kaha!

Serdecznie zapraszamy! Mile widziane stroje świąteczne!

Harmonogram Sucholeskiej Noelki , 15.12.2018 (sobota)

11.00-12.00 – Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Magiczna Kraina

13.00-15.00 – warsztaty tworzenia łańcuchów i ozdób choinkowych prowadzone przez Zuzannę Olszewską – Chomicz

15.00-16.00 – niezwykły koncert „Muzyka w świecie W.Disney’a” – projekt muzyczny Ogniska Muzycznego w Suchym Lesie

16.00-17.00 – występy wokalistów z CKiBP

17.00-18.00 – Finał konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową

18.00-18.30 – Koncert gitarowy: Śledziuha & Kaha

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny i bez ograniczeń wiekowych!

15 grudnia zapraszamy także do kolorowego świata włóczek, na warsztaty szydełkowania, gdzie każdy ciekawy pozna podstawowe ściegi, zgłębi tajniki sztuki i stworzy wyjątkową ozdobę świąteczną. Więcej informacji i zapisy na stronie: Szydełkujemy choinkowe bombki