Najważniejsze zasady, które musisz znać. WYPOŻYCZANIE Maksymalnie możesz wypożyczyć 5 pozycji, w tym: 5 książek na 1 miesiąc, 3 audiobooki na 2 tygodnie, 2 filmy na 3 dni CHCESZ PRZEDŁUŻYĆ TERMIN ZWROTU? Zgłoś to Bibliotece najpóźniej w dniu zwrotu lub zrób to przez własne konto na naszej stronie internetowej (przed upływem terminu zwrotu). Nie przedłużamy terminu zwrotu: książek, na które ktoś czeka w kolejce oraz filmów REZERWACJE Możesz rezerwować materiały przez katalog on-line, przez telefon lub osobiście. Rezerwacje online można robić poza godzinami otwarcia biblioteki. Rezerwacje z magazynu przygotowujemy w ciągu 2 dni roboczych. Rezerwacje robione online są gotowe do odbioru następnego dnia po godzinie 11:00. Masz 3 dni robocze na odbiór rezerwacji. ZAMÓWIENIA Jeśli nie mamy na półce pozycji, którą chcesz wypożyczyć, możesz złożyć zamówienie, czyli zapisać się w kolejkę. Kiedy pozycja do nas wraca, automatycznie rezerwujemy ją dla Ciebie i wysyłamy powiadomienie. Od tego momentu masz 3 dni robocze na odbiór.

PRZETRZYMANIE
Regulamin zobowiązuje Cię do oddawania wypożyczeń w terminie. Jeśli tego nie robisz: 1. WYSYŁAMY E-MAIL z prośbą o jak najszybszy zwrot. Jeśli to nie przyniesie skutku, wtedy:
2. WYSYŁĄMY UPOMNIENIE POCZTĄ za które naliczamy opłatę w wysokości 5 złotych. Robimy to raz na 3 miesiące. Za przetrzymanie filmu naliczamy karę 1 złotówki za każdy dzień po terminie zwrotu. ZAGUBIENIA I ZNISZCZENIA Cokolwiek zgubisz lub zniszczysz, zgłoś to w bibliotece. Ustalimy wtedy najlepsze rozwiązanie sytuacji. Jeśli zgubisz/zniszczysz książkę, audiobook lub film, możesz: -odkupić taką samą pozycję
-przekazać inną pozycję, która nam się przyda
-zapłacić równowartość ceny
Jeśli zgubisz/zniszczysz kartę czytelnika: musisz wyrobić nową. Za wydanie nowej karty pobieramy opłatę w wysokości 3 złotych.
PRZYPOMINAMY
Jesteś odpowiedzialny/ odpowiedzialna za to, co wypożyczasz. Szanuj zbiory i chroń je przed zniszczeniem:
-nie noś książki w torbie lub plecaku razem z płynami bez dodatkowego zabezpieczenia
-Nie czytaj podczas kąpieli
-Nie jedz i nie pij podczas lektury
-nie zostawiaj w książce "pamiątek" (piasek znad morza, chusteczki, paragony itp.)
-przechowuj książki poza zasięgiem zwierząt
Czytasz uproszczoną wersję Regulaminu. Pełną wersję znajdziesz w bibliotece i na www.osrodekkultury.pl.