Quest o Wojciechu Bogusławskim

26 października 2017

Od kilku lat coraz bardziej popularne stają się gry… nie tylko komputerowe, ale również planszowe, które pozwalają nam ciekawie spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną wcielając się w różne postacie i wkraczając do krainy wyobraźni. Coraz więcej pojawia się również różnego rodzaju gier miejskich i questów, które pozwalają nam nie tylko spotkać się, ale również wyjść z domu, poznać nowe miejsca, dowiedzieć się czegoś o ich historii i przeżyć ciekawą przygodę.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury chcą Was zabrać na wyprawę śladami Wojciecha Bogusławskiego po terenie Gminy Suchy Las za pomocą Questu o Wojciechu Bogusławskim. Wskazówki zawarte w queście prowadzą do miejsca urodzin Wojciecha Bogusławskiego oraz miejsc, w których pamięć o nim jest wciąż żywa, a każda rozwiązana zagadka przybliża nas do odkrycia skarbu.

Sam pomysł questingu narodził się kilkanaście lat temu w USA w stanie Vermont. Tamtejsza pierwsza gra terenowa została stworzona przez uczniów, skautów, stowarzyszenia historyczne i wolontariuszy, a dziś składa się z aż 200 zadań. Quest bardzo przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe oraz gry miejskie, ale jego cechą charakterystyczną jest bezobsługowość – nikt nie musi na nas czekać na trasie, zostawiać wskazówek osobno dla każdej grupy, dzięki czemu można z niego skorzystać w dowolnym czasie.

Celem questingu jest szukanie wyjątkowości w ciekawych i zupełnie zwyczajnych miejscach, upowszechnianie wyjątkowych miejsc wyróżniających się krajobrazem, przyrodą i dziedzictwem kulturowym. Questing to nauka, zabawa i emocje!

Quest o Wojciechu Bogusławskim do pobrania na również na www.regionwielkopolska.pl w zakładce questy.

Korzystajcie z ostatnich słonecznych dni tego roku! Wsiadajcie na rowery i wyruszajcie na poszukiwanie skarbu!

Pliki do pobrania poniżej

Quest_Biedrusko_druk-1

Quest_Biedrusko_druk-2