Wystawa”Malarstwo: DOOKOŁA…” Jana Wojciecha Malika

12/09/2017 - 12/10/2017

Obrazy z wystawy “DOOKOŁA” to kontynuacja obrazów z serii „Widok z góry”, „Miejsca”, „Fakty”, „Dobrze jest”, „Wnętrza”, “Z miejsca w Polskę, w świat”. Codzienność, aktualne przekazy medialne, fotografie prasowe, slajdy z internetu, filmy, wydarzenia w skali globalnej to obszar wykorzystania i penetracji artysty malarza. Nie maluję z natury. Musimy “ z miejsca /fotela, krzesła/ ruszyć w Polskę /pejzaż miasta, wnętrza domów/, w świat /podróże, wypoczynek, historia/ . To wszystko dookoła można namalować…

Jan Wojciech Malik 2017

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Malarstwo: DOOKOŁA…” Jana Wojciecha Malika, który odbędzie się w Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej 12 września o godz. 19.00.
Jan Wojciech Malik

Jan Wojciech MALIK w 2016 r. prezentował obrazy na 25. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, na 44. “Ogólnopolskim Salonie Zimowym” w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, na 5. Międzynarodowym Biennale ” QadroART” w Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. W 2014 r. otrzymał nagrody na 43. Ogólnopolskim Konkursie Sztuki “Salon Zimowy” w Radomiu i na 13. Ogólnopolskim Konkursie Sztuki “Salon Wielkopolski” w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej w Czarnkowie.
Od 1977 r. członek Zwizku Polskich Artystów Plastyków. Członek ruchu Ekoart od 1978 r. Prace malarskie w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu i Szczecinie, Muzeum Niepodległości w Poznaniu, wielu kolekcjach prywatnych oraz Watykanie. Tworzy w Poznaniu. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury. Pobyty studyjne w Rosji i USA. Odznaczony medalem “Zasłużony Obywatel Miasta POZNANIA” . Maluje monumentalne obrazy i miniatury. Przedstawia rzeczywistość w kolorze szarym i czarnym z dodatkiem odrobiny zmieszanej czerwieni…. Czasami jednak używa całej palety barw… .
Pisze wiersze.
Laureat wielu konkursów, festiwali sztuki. Nagroda Ministra Kultury i Sztuki dla Młodego Twórcy na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 1978 r. i III-a nagroda w 1998 r. Laureat Srebrnego Medalu i Nagrody Przyjaźni i Pokoju na II-m Biennale Sztuki Europa-Azja w Ankarze w Turcji w 1988 r. . Wielokrotny laureat konkursu malarskiego im. Jana Spychalskiego w Poznaniu. 26 wystaw indywidualnych malarstwa w Polsce i udział w ponad 160 wystawach malarstwa polskiego w Polsce i na świecie: Londyn, Praga, Berlin, Sofia, Ankara, Chicago, Kijów,Moskwa, Budapeszt, Irkuck. Urodzony w Poznaniu w 1951 r. malarstwo studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w latach 1969-75 w pracowniach prof. prof. Tadeusza Brzozowskiego i Stanisława Teisseyre’a.

“Sztuka zatrzymanego czasu to jednak tylko utopia. Malarstwo, któremu wieszczono koniec nadal żyje i żyje na najwyższej ze stóp, dzięki wspaniałym twórcom. Poczekajmy jak je gdzieś zobaczymy, cóż nam powiedzą, co w nich dostrzeżemy, czy tylko plamy i litery czy zdominuje te płótna ich przesłanie. Na pewno to drugie nie wyrażone wprost tylko szyfrem.”

– Włodzimierz Nowaczyk Kustosz Galerii Sztuki Współczesnej w Muzeum Narodowym w Poznaniu – z wystawy JWMalika “YES – NO” w lutym 2016 w Galerii EMPIK Arkadia Poznań

Wernisaż wystawy: 12 września 2017 r. , godz. 19.00
Hol Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej
ul. Szkolna 16, Suchy Las
Wystawa otwarta od. 12.09.2017 r. – 12.10.2017 r.
Wstęp wolny!