Wybieram Bibliotekę – XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

08/05/2015 - 15/05/2015

Wybieram bibliotekę

Tegoroczne hasło trwającego od 8 do 15 maja Tygodnia Bibliotek ma zwrócić uwagę otoczenia na atrakcyjność placówek czytelniczych, które są instytucjami nieodzownymi. Obecnie mają bardzo wiele do zaoferowania i dają duże możliwości rozwoju intelektualnego. Biblioteki odgrywają zatem rolę szczególną w dziedzinie nauki, kultury, a także edukacji. Poza tym ich coraz bardziej nowoczesna forma zarówno pod względem przestrzeni jak i funkcjonowania sprawia, że są ciepłymi oraz przyjemnymi miejscami do spędzania wolnego czasu. Choć wybór kulturalnego otoczenia jest rzeczą indywidualną, to jednak bardzo często WYBIERAMY BIBLIOTEKĘ.

Zachęcamy Was zatem do WYBRANIA na majówkę naszej sucholeskiej BIBLIOTEKI.

Oto program Tygodnia Bibliotek:

8 maja 2015, godz. 10.30 , godz. 13.00.

Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie

WidłakSerdecznie zapraszamy najmłodszych  na spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem, autorem między innymi książek o wszystkim doskonale znanym Panu Kuleczce. Wstęp bezpłatny. Więcej informacji pod nr tel. 61-25-00-401.

8/9 maja 2015, godz. 20.00 – 8.00.

Noc w bibliotece

W podróż po krainie grozy wspólnie z sucholeskimi czytelnikami wybierzemy się już 8/9 maja 2015 r. Startujemy o godz. 20.00 w piątek, a po całonocnych zmaganiach o godz. 8.00 rano nieco przestraszeni wrócimy do swych domów. Udział najmłodszych w zabawie jest całkowicie bezpłatny!!!

10 maja 2015, godz. 11.00.

Pan Kuleczka

Wszystkich najmłodszych pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w spotkaniu z Panem Kuleczką. Historię tego bohatera zinterpretuje dzieciom Piotr Witoń. Uczestnictwo w niedzielnym czytaniu bajek jest całkowicie bezpłatne, za okazaniem zaproszenia, po którego odbiór można się zgłaszać do Biblioteki przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie.

12 maja 2015, godz. 16.00.

Filia biblioteczna w Złotnikach

WarsztatyZachęcamy dzieciaki do wzięcia udziału w warsztatach literacko – plastycznych, które poprowadzi niejaka Pani Kropka (Agnieszka Cienciała). Zaplanowane na ten czas działania będą dotyczyły między innymi tzw. ekotworzenia, czyli spotkań pełnych zabaw i inspiracji, uczenia się współpracy oraz przede wszystkim, wyzwalania mocy twórczych tkwiących w wyobraźni dzieci. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Zapisy pod nr tel. 61-81-25-659.

13 maja 2015, godz. 9.30, godz. 11.30.

Butlewska

Zapraszamy najmłodszych na warsztaty ilustratorskie z Mistrzynią Ilustracji, Elżbietą Krygowską-Butlewską. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na zajęcia należy się wcześniej zapisać pod nr tel. 61-25-00-401.

logo CKIBP z pełną nazwą