Wiosenny Festyn Przyrodniczy PTAKI

23/03/2024

Wiosenny Festyn Przyrodniczy

23 marca w godz. 10:00-14:00, już po raz kolejny, spotkamy się na Wiosennym Festynie Przyrodniczym w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej. Nasze spotkanie, jak zawsze, ma nie tylko służyć, wspólnemu świętowaniu nadejścia wiosny, ale również refleksji, nad otaczającą nas przyrodą. W tym roku, głównym tematem Festynu są ptaki. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się o nich czegoś więcej, poznać dźwięki, upierzenie, zwyczaje oraz nauczymy się jak o nie dbać.

Przez cały czas trwania Festynu w holu będą na Was czekały stoiska Lasów Państwowych oraz Sekcja Ornitologiczna Koła Leśników UP w Poznaniu. Na stoisku Lasów Państwowych wspólnie z ptasimi ekspertami będziemy oglądać pióra pod mikroskopem, weźmiemy udział w ptasim quizie, spróbujemy rozpoznać dźwięki ptaków, a także coś dla majsterkowiczów-zbijanie budek lęgowych. Z Sekcją Ornitologiczną Koła Leśników UP spróbujemy dopasować pióra do konkretnych gatunków ptaków, posłuchamy opowieści o ptasim śpiewie oraz weźmiemy udział w grach edukacyjnych.

Harmonogram Festynu Przyrodniczego PTAKI

Wydarzenia:

godz. 10:00 – spektakl Ptasi baj Teatru Atofri, Przedstawienie dla dzieci 1,5-6 lat z opiekunami.                                                                                                Bilety 25 zł (za każdego widza) dostępne na stronie www.bilety24.pl lub w sekretariacie CKiBP.

godz. 11:00 – oprowadzanie autorskie po wystawie Ptaków wokół LAS

godz. 11:30 – spacer z drapieżnikiem – wizyta sokolnika ( i sokoła)

godz.12:00 -spotkanie autorskie – Marcin z Lasu, Plotki o Zwierzętach                                                                                                                                                   Bezpłatne wejściówki  dostępne w sekretariacie i bibliotece CKiBP.

Warsztaty:

godz. 10:00 i 13:00 –  Ptaszarnia, warsztaty plastyczne, wiek: 6+, biblioteka

godz.11:00 Wielki Ogród, warsztaty literacko przyrodnicze, wiek: 7-9lat, biblioteka

godz. 10:00, 11:15 i 12:30Makramowe pióra, warsztaty rękodzieła, sala pawia

godz. 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00- Szycie kur, wiek: dla wszystkich, dzieci poniżej 8 lat z opiekunem, sala kogucia

godz.10:00, 11:00, 12:00Batikowe jaja, wiek: dla wszystkich, dzieci poniżej 10 lat z opiekunem, sala Strusia

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, ale koniecznie trzeba się wpisać na listę!

Można to zrobić telefonicznie 612 500 401 lub 612 500 402, albo osobiście w bibliotece lub pokoju koordynatorów.

Na osoby, które podzielą się z nami ptasimi refleksjami w czasie Festynu, czekają nagrody!