Wieczór Tolkienowski

15/03/2024

Zapraszamy na II wieczór tolkienowski!

Zapraszamy wszystkich miłośników i miłośniczki literatury fantastycznej do udziału w wyjątkowym wydarzeniu w naszej bibliotece – wieczorze tolkienowskim! Już niedługo, 15 marca 2024 roku o godz. 18:00, wspólnie z Poznańskim Towarzystwem Miłośników Tolkiena – Drużyną Pyrlandii zabierzemy Was w niezapomnianą podróż do świata Śródziemia.

Pierwsze obchody Światowego Dnia Czytania Tolkiena odbyły się 25 marca. To właśnie tego dnia zakończono Wojnę o Pierścień – mieszkańcy Śródziemia obalili Saurona, planującego przejąć władzę nad tą mityczną krainą! Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society) i stało się popularne na całym świecie. Miłośnicy Tolkiena obchodzą ten dzień na różne sposoby – od czytania ulubionych fragmentów książek, poprzez organizację dyskusji czy wykładów, aż po kostiumowe przyjęcia.

Biblioteka w Suchym Lesie po raz drugi włączy się w tę inicjatywę. Podczas II wieczoru tolkienowskiego będą czekały na Was: wspólne czytanie ulubionych fragmentów książek, śpiewanie pieśni znanych z opowieści o Śródziemiu oraz wyjątkowy poczęstunek prosto z Rivendell, który zapewni niezapomniane doznania kulinarno-literackie.

Jeśli chcecie doświadczyć magii literatury w towarzystwie innych entuzjastów, nie możecie przegapić naszego wieczoru tolkienowskiego! Wstęp na wydarzenie jest wolny, zapraszamy do biblioteki w Suchym Lesie po odbiór bezpłatnych wejściówek.