Wernisaż wystawy „Widok z góry” Jana Wojciecha Malika

16/05/2014 - 23/06/2014

Codzienne sceny z życia polskich ulic: rowerzyści, kobiety z wózkami, zatłoczony przystanek, zwierzęta, lub cień ptaka w locie– wydawałyby się banalne widoki, jednak pod pędzlem Jana Wojciecha Malika nabierają innego znaczenia, wyrazistości, charakteru. Dzięki skromności palety barw i podkreślaniu wybranych elementów, całość wielkoformatowych płócien nabiera „tajemniczości”. Wernisaż z udziałem malarza i przedstawieniem najnowszego obrazu artysty odbędzie się w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie 16 maja o godz. 19.00.

„…wolę te obrazy od pozostałych płócien Jana Wojciecha Malika niosą w sobie pewną tajemnicę, a sztuka – moim zdaniem – musi zwierać jakąś tajemnicę, intrygować. Wtedy z nami pozostaje. Tkwi w nas. Gdy tylko przedstawia, może być mniej lub bardziej ładnym obrazem, notatką, dekoracją. W cyklu chodnikowych gier z cieniem Janowi Wojciechowi Malikowi, udało się zawrzeć pewną intrygę, jednak jakąś codzienności naszej tajemnicę” pisała o wystawie dziennikarka kulturalna Grażyna Banaszkiewicz.

Wernisaż będzie wyjątkowym wydarzeniem zarówno ze względu na obecność artysty jak i na obraz, który Jan Wojciech Malik zaprojektował i stworzył specjalnie dla Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, a który zostanie w stałej ekspozycji CKiBP.

Serdecznie zapraszamy!

Termin: 16 maja 2014, godz. 19.00

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las

Wstęp wolny!

Jan Wojciech Malik - wernisaż

 

Notka biograficzna:

Jan Wojciech Malik- urodzony w 1951 roku w Poznaniu. Studia artystyczne ukończyła w roku 1975 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w pracowni prof. T. Brzozowskiego i prof. St. Teisseyre’a. Prezentował prace w ponad 120 wystawach w kraju i za granicą. Otrzymał nagrody w ogólnopolskich konkursach plastycznych, m. in. IV Ogólnopolskim Konkursie Malarskim na Obraz im. J. Spychalskiego oraz w VIII, XII i XIII edycji tego Konkursu. Laureat XIII Festiwalu Polskiego Malarstwa w Szczecinie w 1986 roku. W 1988 roku zdobył Srebrny Medal na II Międzynarodowym Biennale Sztuki Europa-Azja w Ankarze.