Wernisaż wystawy „Strefa ciszy” Joanny Butlewskiej- Cofta

02/09/2016 - 30/09/2016

_JBC 2

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy Pani Joanny Butlewskiej-Cofta, która przedstawi obrazy malowane na jedwabiu. W malarstwie na jedwabiu zachwycił mnie od samego początku pacyfistyczny blask barw, wynikający z połyskliwego charakteru podłoża mówi artystka. Tę niecodzienną wystawę otworzy wernisaż, który odbędzie się 2 września w holu CKiBP. Wystawa będzie pierwszą z cyklu wystaw Artystów prowadzących zajęcia w CKiBP, które będą się odbywać przez cały sezon artystyczny 2016/2017.

Od autorki:

Tytułowa „cisza” nie oznacza pustki. Dotyczy ona tych wartości, które wśród całego bogactwa impulsów, doświadczeń i wrażeń, wydają się najbardziej fundamentalne i znaczące. W procesie syntezy wielorakich treści powstaje obraz-znak. Stanowi on z jednej strony punkt dojścia w refleksji o świecie, a równocześnie pozostawia każdemu widzowi szeroki margines interpretacji. Wszelkie poszukiwania artystyczne są dla mnie próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens życia. Staram się w moich pracach wyrazić harmonię  i porządek, które dostrzegam w strukturze wszechświata.

Joanna Butlewska-Cofta, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz malarstwa w pracowni prof. W. Sadleya w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej „Schola Posnaniensis”. Wykonuje prace malarskie na papierze, płótnie i jedwabiu oraz posługuje się materią papieru czerpanego. Zajmuje się aranżacją wnętrz oraz grafiką użytkową. Swoje prace wystawia w wielu galeriach w Polsce. W Centrum Kultury prowadzi od wielu lat pracownię „Sztuka niejedno ma imię”.

Kontakt do autorki:
jbcofta@gmail.com

Wernisaż: 2 września 2016 r., godz. 18.00

Wystawa: 2-30 wrzesnia 2016r.

Hol CKiBP

Suchy Las, ul. Szkolna 16.

Wstęp wolny