Wystawa „OBLICZA” Edwarda Kłonkowskiego

13/02/2016 - 13/03/2016

OBLICZA_plakat1

Zapraszamy na  wystawę prac ceramicznych Edwarda Kłonkowskiego, która mozna oglądać w dniach 13.02-13.03.2016r. w holu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie.

Jest to kolejna wystawa z cyklu wystaw uczestników pracowni ceramicznej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, prowadzonej od lat przez artystę plastyka Andrzeja Żurka.

Edward Kłonkowski to człowiek z pasją. Jego zainteresowania były zawsze rozległe, ale szczególną uwagę i ciekawość budziły w nim od zawsze rzeźby .W młodości jego tworzywem było drewno, a od kilku lat masa ceramiczna. Od początku glina fascynowała go swoimi możliwościami, kierowała jego ręką. Najpierw powstawały formy zbliżone do głowy , aby w końcu odkryć bogactwo różnorodnego oblicza. Rzeźba stała się zapisem emocji i przeżyć. Powstały oblicza: „Dumy”, „Ocalenia” , „Indianina” , „Całuśnej ” i inne.
Artysta krótko określa swoje rzeźbienie: „Biorę bryłę gliny , formuję zarys głowy a wtedy myśli kierują moimi palcami, rodzą się różnorodne pomysły , które finalnie nawet mnie zaskakują”. Każda rzeźba jest więc zapisem chwili pełnej emocji, myśli. To niemalże impresjonistyczne spotkanie artysty z jego wyobraźnią ,która zmienia się nagle i znika po zakończeniu pracy.

Wstęp wolny!
Wystawę oglądać będzie można codziennie w godzinach otwarcia CKiBP w holu do 13.03.2016r.