Wernisaż wystawy – „Mój portal sztuki”

15/05/2023

Czy można opowiedzieć obrazy? Zinterpretować fotografie? Odkrywać na nowo znane z pozoru dzieła i ich twórców?

Okazuje się, że można!

W połowie lutego Fundacja Pomocny Projekt zaprosiła mieszkańców gminy Suchy Las w wieku 60+  do wzięcia udziału w projekcie pod nazwą: Mój portal do sztuki.

Uczestnicy mieli okazję stać się zarówno twórcami, modelami jak i głównymi bohaterami wydarzeń.

Program składał się z warsztatów, podczas których przedstawiono kulisy powstawania wybranych dzieł malarstwa i fotografii oraz z sesji zdjęciowych, będących interpretacją wybranych obrazów według własnych koncepcji.

Efekty trzymiesięcznych spotkań, wzajemnych inspiracji, pomysłów i urzeczywistniania wyobrażeń będzie można zobaczyć już  15 maja w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie. Wystawa potrwa do 26.05.2023.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Suchy Las, w ramach zadania publicznego SENIOR – ART.

Fundacja Pomocny Projekt składa serdeczne podziękowania CKiBP za możliwość i pomoc w zorganizowaniu wernisażu i wystawy oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej za udostępnienie pomieszczeń Klubów Seniora na terenie gminy Suchy Las na potrzeby warsztatowe.

Koszt: bezpłatne

Termin: 15 maja 2023 (sobota)  // godz. 17.00