Wernisaż wystawy „Biblioteka Wyobraźni”

03/10/2016 - 10/09/2016

bibwyobrazni_zaproszenie_wariant-2-2Biblioteka Wyobraźni 2016
Księga pierwsza podróże znane – nieznane

Projekt „Biblioteka Wyobraźni” skupiony jest na książce artystycznej – unikatowym obiekcie, w którym dominują obraz i forma, często znacznie odbiegającym od formy tradycyjnej książki.
Na wspólnej wystawie zaprezentowane zostaną książki artystyczne wykonane przez dzieci z klas II-V ze Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie podczas warsztatów twórczych prowadzonych przez zaproszonych artystów w czerwcu, lipcu i wrześniu br. w CKiBP oraz prace :artystów: Joannę Buczak, Stanisławę Kumorek, Annę Sieńkowską, Elżbietę Szymańczuk, Tadeusza Wieczorka oraz Krzysztof Wosika.
Poprzez realizacje warsztatów i wystawy, zamierzamy popularyzować wśród odbiorców zainteresowanie tą formą sztuki. Książka artystyczna zaproponowana dzieciom, jako medium ich opowieści o sobie stwarza możliwość bardzo indywidualnej wypowiedzi, twórczego poszukiwania własnego języka, eksperymentowania i wykorzystywania zdobytych doświadczeń.

Kurator projektu: Tadeusz Wieczorek
Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Organizator: Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Magazyn
Współorganizator: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie

Wernisaż wystawy: 3 października 2016 r., godz.11.00
Wystawa: 3-10 października 2016 r.
Hol CKiBP
Suchy Las, ul. Szkolna 16