Wystawa malarstwa Maria Urszula Napierała „Nie liczę godzin…”

22/02/2022 - 31/03/2022

Zapraszamy na wystawę malarstwa Marii Urszuli Napierały.

Wystawa będzie wisieć w holu CKiBP od 22.02.2022. do 31.03.2022.

Wernisaż odbędzie się 26.02.2022 o godzinie 17.00.

Poniżej kilka słów o autorce.

Maria Urszula Napierała o sobie

Obecnie, mieszkam w Poznaniu na Podolanach, jestem emerytką. Zachwyca mnie przyroda, maluję emocjonalnie, poszukuję nowych technik, lubię eksperymentować. Wyko­nuję obrazy używając farb akrylowych, olejnych lub tempery. Najbardziej przepadam za wyjazdami w plener. Codzienność zostaje w domu i można uciec w świat kolorów i nastroju miejsca, przyrody.

Urodziłam się w Tyszowcach na Lubelszczyźnie. Już jako dziecko malowałam ,,wszystkim po wszystkim”. Chcia­łam zostać malarką, jednak zgodnie z oczekiwaniami mamy, skończyłam studia na wydziale Budownictwa Lądowego PP i zostałam inżynierem.

Spotkanie życzliwych ludzi na swojej drodze pozwala uwierzyć we własne siły, motywuje do dalszej pracy i poszu­kiwań, a więc nie liczę godzin… ani lat, ale pomimo trudnych przeżyć, odważyłam się patrzeć ,,do przodu”, poszukiwać różnych technik, by wyrazić emocje oraz na zaprezentowanie moich obrazów na tej indywidualnej wystawie.

Wernisaż wystawy Marii Urszuli Napierały „Nie liczę godzin…”

26.02.2022 r., godz. 17:00

Hol Centrum Kultury i Biblioteki Publiczna Gminy Suchy Las