WARSZTATY KULINARNE

31/10/2018

Warsztaty kulinarne poświęcone są kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych w „łatwostrawnej formie”. Dzieci poznają nowe smaki oraz uczą się dokonywać zdrowszych żywieniowych wyborów. Angażują wszystkie zmysły, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i wyobraźnię.
Uczestnicy przygotowują dania główne, przekąski, oryginalne smakołyki oraz zdrowe łakocie. Poznają świat warzyw, owoców i kasz w atrakcyjnych odsłonach, co pozwala zmienić często niepochlebne zdanie na ich temat.
W zależności od tematu przewodniego zajęć, młodzi kucharze sami robią masło w maselnicach, przygotowują czekoladowe kulki mocy, zdrową nutellę, w ręcznych młynkach mielą ziarna na mąkę i pieką pizzerki, muffinki, wegetariańskie burgery i wiele innych zdrowych pyszności.
Zajęcia przeplatane są zabawami, quizami i pogadankami z zakresu zdrowego odżywiania.

Dlaczego watro?

  • dzieci przekonują się, że zdrowe znaczy smaczne
  • warsztaty rozbudzają zainteresowanie światem kulinarnym, dzieci dowiadują się m.in. jak powstaje masło, chleb, makaron….
  • młodzi kucharze: kroją, wałkują, mielą, obierają, ważą, zagniatają ciasto, ćwicząc tym samym zdolności manualne oraz wyobraźnie,
  • dzieci przekonują się do jedzenia warzyw,
  • kształtują zdrowe nawyki żywieniowe, co procentuje w całym późniejszym życiu
  • razem zmienimy utarte schematy -bez chipsów, przesłodzonych, kolorowych napojów i nafaszerowanych chemią słodyczy też się da.

Godzina pysznej zabawy, praktyczna nauka i niezapomniane wrażenia kulinarne.
Dla rodziców przepisy kulinarne z każdych zajęć.

Warsztaty prowadzone będą dwa razy w miesiącu (druga i czwarta środa miesiąca) w podziale na następujące grupy:

  • w godzinach od 16:00 do 17:00 grupa dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat,
  • w godzinach od 17:30 do 18:30 grupa dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat,

Koszt:

  • 25,00 zł za zajęcia (płatne za miesiąc)

Warsztaty prowadzi:
Beata Bukowiecka współautorka książki o żywieniu dzieci pt. „Dylematy mamy i taty w kuchni” oraz bloga edukacyjno kulinarnego www.dylematymamyitaty.pl. Inżynier technologii żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Absolwentka podyplomowego Studium Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Edukator żywieniowy programu „Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy”. Trener edukacji żywieniowej w Banku Żywności w Poznaniu.
Kocha podróże, zarówno te po świecie, jak i kulinarne. W kuchni ładuje baterie. Uwielbia eksperymentować, zaskakiwać, testować. Mama trójki wspaniałych maluchów, za sprawą których zrodził się pomysł prowadzenia warsztatów edukacyjno kulinarnych dla dzieci.
Pasją do zdrowej kuchni stara się zarazić również świat dorosłych, dla których prowadzi warsztaty żywieniowe.

Informacje i zapisy:
Beata tel. 785 471 228 , kontakt@pociagdozdrowia.info
oraz na www.pociagdozdrowia.info  i www.dylematymamyitaty.pl