ŚWIĘTO WOLNOŚCI

04/06/2014 - 11/06/2014

Któż z nas nie pamięta piosenki nie istniejącego już zespołu Chłopcy z Placu Broni zatytułowanej Kocham wolność z refrenem Wolność, kocham i rozumiem/Wolności oddać nie umiem. Parafrazując słowa tej piosenki można przekornie zadać pytanie:  Wolność kocham. Czy rozumiem? Ten rok sprzyja refleksji na temat wolności: jednostki i zbiorowości, wolności wewnętrznej i zewnętrznej, tej która jest pozytywna i tej „wszystko mi wolno”. W tym roku szczególnie powinniśmy my, Polacy,  uświadomić sobie jakim ogromnym jest ona darem. 4 czerwca  minie 25 lat od pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce, wyborów, które zapoczątkowały proces transformacji ustrojowej w naszym kraju, dziki której staliśmy się demokratycznym krajem. Co w tym czasie osiągnęliśmy, co straciliśmy? Czego nauczyliśmy się, a w czym jesteśmy niedoskonali? Jak żyjemy w wolnym kraju, Polsce?

plakat3-page-001

Zapraszamy mieszkańców naszej gminy do udziału w wydarzeniach Święta Wolności, które pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz patronatem Wójta Gminy Suchy Las Grzegorza Wojtery i wsparciu gminy, przygotowało Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna. Przyłączamy się do obchodów Święta Wolności, które organizowane są w całej Polsce i są odpowiedzią na Apel do Polaków o wspólne uczczenie tej rocznicy wystosowany przez Prezydent RP Bronisława Komorowskiego w sierpniu ub. roku.

ŚWIĘTO WOLNOŚCI

Kwiecień – czerwiec: konkurs plastyczny na plakaty wyborcze Wybory. 4 czerwca 1989 dla uczniów szkół gimnazjalnych z Gminy Suchy Las

regulamin konkursu historyczno-plastycznego

4 czerwca, godz.9.00, 12.30 – projekcja filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” dla uczniów szkół gimnazjalnych z gminy Suchy Las poprzedzona prelekcją tematycznie związaną ze Świętem Wolności. Sala widowiskowa CKiBP, wstęp wolny

4 czerwca, godz. 12.00 – wolnościowy happening przed CKiBP

4 czerwca – Pokonkursowa wystawa plakatów w CKiBP – hol

4 czerwca, godz. 17.00uroczysta Sesja Rady Gminy Suchy Las. Sala widowiskowa CKiBP – zapraszamy  mieszkańców.

4 czerwca, godz.19.00 – projekcja filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” dla mieszkańców gminy, Sala widowiskowa CKiBP, wstęp wolny – wejściówki do odbioru w Sekretariacie CKiBP

6 czerwca, godz. 19.00uroczysty Koncert Orkiestry Dętej z Chludowa „Wolność kocham” , sala widowiskowa CKiBP, wstęp wolny – wejściówki do odbioru w Sekretariacie CKiBP

11 czerwca, godz. 18.30 – spotkanie autorskie: „Żyć – to znaczy pamiętać”. Drogi do wolności bohaterów książki Teresy Tomsi „Dom utracony, dom ocalony”. Filia biblioteczna w Złotnikach, wstęp wolny

BARDZO PROSIMY O WYWIESZENIE TEGO DNIA NA INSTYTUCJACH, FIRMACH I BUDYNKACH PRYWATNYCH PAŃSTWOWEJ FLAGI!