Sucholeski Tydzień Czytania Dzieciom

06/06/2022 - 10/06/2022

Od 6 do 10 czerwca zapraszamy do wspólnego świętowania Sucholeskiego Tygodnia Czytania Dzieciom!

Idea i wydarzenia Tygodnia zachęcają do regularnego wspólnego czytania. Chcemy promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży w nieszablonowy sposób. W tym roku przygotowałyśmy krótkie spotkania z fabułą w formie teatrzyku kamishibai – formy wspólnego czytania, podczas której lektor prezentuje ilustracje na miniaturowej scenie. Proponujemy tematy:

 „Bajka o złotym jajku” – dla dzieci od 4 do 9 lat

Para staruszków mieszka w samym środku gęstego lasu. Są biedni, jednak nie skarżą się na swój los. Mają, gdzie mieszkać i co jeść. Mają siebie. Posiadają również jedną kurę, która pewnego dnia postanawia sprawić im niespodziankę… Bajka pokazuje w prosty i sugestywny sposób, że bogactwo wcale nie jest gwarancją szczęścia.

„Bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla” – dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat

Baśń o gąsienicy, która pomagała wielkiemu duchowi Barabajowi malować świat w czasach jego tworzenia. Nasza bohaterka spotyka na swojej drodze inne zwierzęta. Któremu jednak może zaufać? Które chce ją wykorzystać, które pragnie pomóc? W tej barwnej podróży przemierzać będziemy świat Aborygenów, a ilustracje stylizowane są na  tradycyjną sztukę rdzennych mieszkańców Australii.

„Bajka o prawdziwym Szewczyku Dratewce” – dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat

Dawno, dawno temu, w bogatym mieście Krakowie żył sobie szewczyk Dratewka, który zabił smoka i… Zaraz, zaraz to chyba jednak zupełnie inna bajka! Smoka wawelskiego pozbył się szewczyk imieniem Skuba, a prawdziwy Szewczyk Dratewka nigdy nawet o żadnym smoku nie słyszał! To nie znaczy jednak, że nie miał niezwykłych przygód. Opowieść o niesieniu pomocy innym, współpracy i szacunku dla wszystkich istot.

„Legenda o Królu Kruków” – dla dzieci od 6 do 11 lat

Wśród poznańskich legend najbardziej znaną jest ta o koziołkach z ratuszowej wieży. My przygotowaliśmy inną historię, która rozgrywa się w tej samej scenerii. Legenda o Królu Kruków to jedna z najpiękniejszych polskich legend. Opowiada o przyjaźni, lojalności, ale także uczy dzieci szacunku do zwierząt i tego, że zawsze należy pomagać słabszym. Będzie też świetnym wstępem do poznania historii oraz kultury regionu.

Zapisy: 61 25 00 401.