Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

18/10/2019

Dziennikarz muzyczny, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf.
„Człowiek orkiestra” czy może samotnik? Kim tak naprawdę jest Marcin Kydryński? Sam o sobie mówi…

– Potrafię całe tygodnie spędzać w samotności i nie odzywać się do nikogo, z nadzieją, że do mnie też nikt nie będzie mówił. Co więcej, czerpię z tego ogromną radość.

Od 1989 roku możemy słuchać jego głosu w radiowej Trójce. Jego audycja zatytułowana Siesta zrobiła ogromną furorę w historii stacji. Jednak od zawsze interesowały go podróże po Afryce. To jemu jako pierwszemu autorowi i fotografowi Waszyngton wydał zezwolenie na publikację okładkowego materiału lokalnej edycji magazynu National Geographic. Obecnie jego reportażom z podróży możemy przyjrzeć się w takich czasopismach jak Viva czy Kontynenty. Swoje ekspedycje fotograficzne i warsztaty prowadzi głównie w krajach Czarnego Lądu takich jak Namibia, RPA, Mozambik, Swaziland, Rwanda, Uganda oraz Tanzania. Realizuje się także jako kompozytor piosenek oraz ich producent. W Gdańsku prowadzi słynny Siesta Festival. W oparciu o swe trójkowe audycje organizuje serie koncertów w całej Polsce, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ponadto jest twórcą kilku publikacji: Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu (1993), Chwila przed zmierzchem (1995), uhonorowanej nagrodą Arkadego Fiedlera Pod słońce (1999), Lizbona. Muzyka moich ulic (2013), Biel. Notatki z Afryki (2016). Ta ostatnia to blisko 700 stronicowy tom, który podsumowuje doświadczenia autora po 25 latach spędzonych na afrykańskim kontynencie. 21 rozdziałów, 150 fotografii, w tym wiele do tej pory niepublikowanych. „To właściwie życie całe” – mówi autor. Z kolei za wydanie albumu o Lizbonie został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z tym, jednym z ciekawszych podróżników-fotografów. Odbędzie się ono 18 października o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać darmową wejściówkę, którą można odebrać w bibliotece w Suchym Lesie oraz w filiach bibliotecznych w Złotnikach oraz Chludowie.

Autor fotografii: Marcin Kydryński

UWAGA!!! – BRAK WEJŚCIÓWEK NA SPOTKANIE AUTORSKIE.