Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

24/09/2021

Na zdjęciu Małgorzata Rejmer, polska powieściopisarka i reportażystka. Autorem fotografii jest Katarzyna Lasoń.

Powieściopisarka, reportażystka, absolwentka kulturoznawstwa…

Małgorzata Rejmer to dobrze obiecująca pisarka młodego pokolenia, urodzona w Warszawie, która ukończyła na tutejszym uniwersytecie kierunek kulturoznawstwo. Obecnie mieszka w Tiranie. Swoją literacką karierę rozpoczęła bardzo wcześnie, bo w wieku zaledwie kilkunastu lat, wierszami opublikowanymi w kwartalniku Okolica Poetów. W antologii 20 lat pod lampą ukazało się jej pierwsze opowiadanie zatytułowane Poczekalnia. Za wydaną w 2009 roku Toksymię, brzydką powieść o brzydkich ludziach, nominowana została do Nagrody Literackiej Gdynia. Nakładem wydawnictwa Czarne ukazał się jej debiutancki reportaż Bukareszt. Kurz i krew, który w kategorii literatura faktu otrzymał Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz Nagrodę Literacką dla Autorki „Gryfia”. Rejmer jest także laureatką Gwarancji Kultury, nagrody przyznawanej przez TVP Kultura najciekawszym i najważniejszym artystom. Jako reporterka doceniona została również za swą kolejną reportażową książkę Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii. Tytuł ten uhonorowany został Paszportem Polityki w kategorii Literatura i Nagrodą Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera. Wielokrotnie nominowana do nagród i nimi nagradzana, tak mówi o wydanych przez siebie tytułach:

„Bukareszt odsłonił przede mną bezsilność jednostki wobec systemu i władzy, ale książka o Albanii była wejściem w kompletnie inny wymiar cierpienia, niemożności, bezsilności, osaczenia”.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie wszystkich zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer, które odbędzie się 24 września 2021 o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest całkowicie bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać darmową wejściówkę z Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie lub z filii bibliotecznej w Złotnikach, albo Chludowie.