Spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem

13/04/2023

Architekt, krytyk i historyk architektury, publicysta, pisarz, laureat wielu prestiżowych nagród…

Grzegorz Piątek w swych publikacjach „udowadnia, że budynki i architekci, ich historia i przemiany, mogą być fascynującym tematem opowieści, także literackiej.”

Urodził się w 1980 roku w Warszawie. Z wykształcenia jest architektem. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Opublikował m.in. biografię legendarnego prezydenta stolicy Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego (WAB, 2016), za którą otrzymał Nagrodę Literacką miasta stołecznego Warszawy oraz za bestsellerową książkę Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949 (WAB, 2020), która trafiła na listę 20 książek na 2020 rok tygodnika Polityka. Od kilkunastu lat pisze o architekturze, miastach i obyczajach do prasy. Jest także współtwórcą wystaw: m.in. Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings (Złoty Lew na Biennale Architektury w Wenecji, 2008) i Dane warszawskie (Muzeum Warszawy, 2017). Za rok 2022 w kategorii Literatura jego książka Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939 otrzymał nagrodę Paszport Polityki.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem, które odbędzie się 13 kwietnia 2023 o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać wejściówkę z Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, filii bibliotecznej w Złotnikach lub Chludowie lub zarezerwować ją sobie telefonicznie: 612 500 401.

Fotografia autorstwa Laury Bielak / WAB