Spotkanie autorskie z Anną Kamińską

04/03/2022

Anna Kamińska jest pisarką i dziennikarką, absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała między innymi w : Gazecie Wyborczej i Wysokich Obcasach. Autorka książek: Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych (2010) oraz bestsellerowych biografii: Halina (2019), Wanda (2017) i Simona (2015). Laureatka Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za wydaną w 2017 roku książkę Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej.

Przedstawione z detektywistycznym zacięciem i reporterską wnikliwością historie dwóch himalaistek: Wandy Rutkiewicz oraz Haliny Krüger-Syrokomskiej, przyniosły jej uznanie wśród ludzi gór. Za Halinę została Laureatką Grand Prix XXIV Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady oraz zwyciężczynią Nagrody Literackiej Zakopanego 2020. Przez niektórych nazywana jest polską Bernadette McDonald. Jak wspomina pisarka w jednym z wywiadów: Moje bohaterki wciąż są mi bliskie, powiedziałabym nawet, że jakby we mnie pracują. Jestem zbudowana z tych kobiet, o których miałam szansę napisać, na pewno wiele lat spędzonych w ich światach zostawiło we mnie sporo śladów.

Swoją najnowszą książkę Anna Kamińska po raz pierwszy poświęciła mężczyźnie. Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja to barwna, dociekliwa biografia rodzącej się legendy Marka Kotańskiego oczami jego pierwszych pacjentów, współpracowników i rodziny. Poznajemy również historię Monaru oraz polskiego systemu ochrony zdrowia i jego bezradności wobec osób dotkniętych problemem narkotykowym, alkoholowym czy bezdomnością.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Anną Kamińską, które odbędzie się 4 marca 2022 o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest całkowicie bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać darmową wejściówkę z Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, filii bibliotecznej w Złotnikach lub Chludowie.

Fot. Magda Wiśniewska-Krasińska