Shakespeare. Spektakl dyplomowy absolwentów Studia aktorskiego STA

14/10/2023 - 15/10/2023

Shakespeare.

Spektakl dyplomowy absolwentów Studia aktorskiego STA w Poznaniu.

„Spektakl dyplomowy wieńczący trud studyjnych lat nauki aktorstwa, jest wspaniałą okazją by pokazać całemu światu tejże nauki efekty. Nie wyobrażam sobie wspanialszego teatralnego „tworzywa”, niż sztuki mistrza Williama Shakespeare’a, z którymi aby się zmierzyć, i nimi zabawić, trzeba nie lada odwagi i scenicznego rzemiosła. Zapraszamy Was zatem serdecznie na nasze potyczki z Szekspirem! Bo bez niego nie ma teatru i kropka. Shakespeare.”

sceny, monologi, dialogi i nuty ze sztuk Williama Shakespeare’a:

Makbet, Romeo i Julia, Sen nocy letniej,  Wieczór Trzech Króli,  Kupiec wenecki, Koriolan, Hamlet

Reżyseria : Michał Kocurek: wykładowca Studia STA oraz aktor Teatru Nowego w Poznaniu.

Muzyka: Leszek Możdżer, Oryginalna ścieżka dźwiękowa z filmu Buz’a Luhrmana „Romeo+Juliet”, zespół Aerosmith, Maja Kleszcz i Wojciech Krzak – muzyka ze spektaklu „Makbet”.

Kostiumy: Michał Kocurek i SZEKSPIROWSKA TRUPA

Choreografia: Dobi Walczak, Michał Kocurek, Chris Trybuś

Konsultacje wokalne : Zuzanna Łuczak- Wiśniewska

SZEKSPIROWSKA TRUPA :

Hubert Caban, Joanna Kacperak, Agata Kamińska, Ewa Maćkowiak, Krzysztof Marcinkowski, Kinga Piasecka, Daria Piechocka,  Katarzyna Ratajczak, Milena Ratajczak, Antoni Rzepczyński,  Ania Springer,  Nolan Szarzyński, Michalina Skotarczak, Dobi Walczak,  Natalia Zawrot.

14 i 15 października 2023 r., godz. 19:00

spektakl dla widzów 13 +