Serce od serca

08/03/2020

Zapraszamy na wspólne szycie poduszek! Już 8 marca w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las od godz. 12:00 razem stworzymy wyjątkowe serca, które zostaną przekazane kobietom po mastektomii. W miłej atmosferze i przy dobrej zabawie możemy pomóc innym. W trakcie zajęć odbędzie się spotkanie dotyczące profilaktyki, które poprowadzi Marika Kaczmarek.

„Serce od serca” to charytatywny projekt polegający na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii zaraz po operacji, jak i w późniejszym okresie. Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomaga w łagodzeniu obrzęku i zmniejsza napięcie barku. Do projektu włączają się kolejne instytucje, szkoły, lokalne grupy, pracownie krawieckie i osoby indywidualne.

Organizatorzy: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las, Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Suchym Lesie

Akcja odbywa się pod patronatem Starosty Poznańskiego Pana Jana Grabkowskiego oraz Wójta Gminy Suchy Las Pana Grzegorza Wojtery.

Serce od serca – szycie poduszek serc
8 marca 2020 r., godz. 12.00-15.00
CKiBP, Suchy Las, ul. Szkolna 16
wstęp wolny – zapraszamy!