Robert „Robb” Maciąg – spotkanie podróżnicze dla dzieci

09/08/2024

Robert „Robb” Maciąg jest pisarzem, podróżnikiem, pedagogiem z zawodu i fotografem z zamiłowania. Mieszka w Górach Kaczawskich, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Najlepiej mu zawsze w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w podróży najważniejsze jest to co ulotne i niepowtarzalne – ludzie i ich historie. Odwiedził ponad 30 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”. Wciąż jest jedynym laureat dwóch Travelerów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Do tej pory ukazało się 10 książek jego autorstwa.

Najnowsza Książka o górach to wciągająca, pełna praktycznych wskazówek i pięknie zilustrowana opowieść dla młodszych czytelników, o relacji człowieka z górami i  szukaniu własnej drogi, która prowadzi hen, wysoko. Z okazji Dnia Miłośników Książek, które przypada 9 sierpnia 2024 r. zapraszamy serdecznie dzieciaki (wiek 10+) na spotkanie z Robbem Maciągiem, które odbędzie się w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie o godzinie 16:00. Zapisy pod nr tel. 61 25 00 401. Do zobaczenie na literackim szlaku.

Podczas spotkania autorskiego będzie można zakupić „Książkę o górach” Robb’a Maciąga – cena 50,00 zł.

Wykorzystana do promocji wydarzenia grafika jest fragmentem okładki „Książki o górach” Robb’a Maciąga, wydanej nakładem Wydawnictwa Agora w 2024 roku. Autorka ilustracji Patricija Bliuj-Stodulska.