Przyjaciel jak malowany // wystawa malarstwa Joanny Grzybowskiej

01/07/2022 - 31/07/2022
Już od 1 lipca zapraszamy na niezwykłą wystawę malarstwa w holu CKIBP.
Autorką prac jest Joanna Grzybowska, mieszkanka Chludowa. Jak sama mówi: „tutaj znalazłam czas i miejsce na realizacje mojej pasji, jaką jest malarstwo. Od kiedy zamieszkałam w Chludowie”.
Wystawa obejmuje kilkanaście portretów psów, stworzonych zarówno technikami tradycyjnego malarstwa, jak i cyfrowo. Portrety „najlepszych przyjaciół człowieka” pokazują ich osobowość, ich piękno i bliskość z człowiekiem. Poruszają kolorystyką i charakterem.
Autorka wybór tematyki tłumaczy: „jakiś czas temu spełniło się moje kolejne marzenie – zamieszkaliśmy z psem. Lusia pokazała mi, jak wspaniałym towarzyszem życia potrafi być pies i to ona wpłynęła na wybór tematu moich obrazów”.
Wystawę będzie można oglądać w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las do końca lipca.