Przygody Alberta Albertson’a – Głośne Czytanie Bajek

08/10/2017

Na kolejnym Głośnym Czytaniu Bajek w sucholeskim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej poznamy przygody Alberta Albertson’a, bohatera książek szwedzkiej autorki Gunilly Bergström. 8 października 2017 roku o godz. 11.00 Piotr Witoń przedstawi najmłodszym perypetie pomysłowego Alberta, który jest całkiem zwyczajnym chłopcem.

Cztero- czy pięciolatek (w zależności od opowieści), wcale nie przeżywa niesamowitych przygód, a jego dni są całkiem zwyczajne. Każda historia dotyczy czynności, z którymi dzieci w tym wieku borykają się na co dzień i dzięki temu znajdują w nim coś z siebie, rozpoznają własne zachowania i emocje u głównego bohatera.

Albert spóźnia się do przedszkola, bo zawsze rano ma tyyyyyleee rzeczy do zrobienia! Potrafi bawić się z wymyślonym przyjacielem, a nawet zbudować helikopter ze zwykłych desek. W innej książeczce poczuł się odrzucony przez starsze kuzynostwo, które uważało się za zbyt duże, aby bawić się z maluchem i nie traktowało go poważnie. Albert miał już dość słów „jesteś za mały, nic nie rozumiesz” i postanowił wziąć sprawy we własne ręce. Sprytnie poradził sobie z kuzynami, czy zyskał ich uznanie. Albert jest też mistrzem w obmyślaniu wieczornej strategii, jak tu jeszcze nie pójść spać. Najpierw prosi tatę, aby poczytał mu książkę, potem przypomina sobie, że zębów nie umył. Następnie chce mu się pić, więc tata przynosi mu sok, który „przypadkiem” rozlewa się na łóżko… Poza tym nasz kochany Albert robi jeszcze milion innych rzeczy!

Jeśli tylko macie ochotę poznać niesamowicie zabawne, pomysłowe i przepełnione pasją przygody Alberta, to udajcie się do Biblioteki przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie po darmowe zaproszenie na to fascynujące spotkanie.

Serdecznie zapraszamy.