„Oto jest M. Šašek” – wystawa ilustracji

04/01/2023 - 25/01/2023

Wybierzcie się w niezwykłą podróż w stylowe lata 60., by podziwiać zapierającą dech w piersiach architekturę najpiękniejszych miast świata i poznać zwyczaje ich mieszkańców. Waszym przewodnikiem będzie czeski mistrz ilustracji Miroslav Šašek, autor słynnych na całym świecie ilustrowanych książek z serii „Oto jest…”.

Paryż, Rzym, Nowy Jork, Wenecja, Londyn, Monachium… – ileż tam imponujących budynków, słynnych placów i pięknych parków. Każde z tych miast ma inną historię i niepowtarzalny klimat, a dzięki mistrzowskim ilustracjom Miroslava Šaška będziecie chcieli odwiedzić je wszystkie.

Tworzona od końca lat 50. seria albumów ukazuje najsłynniejsze miasta świata z ich znakomitymi zabytkami oraz niezwykłymi zakątkami, składającymi się na ich wyjątkowy charakter. Przewodniki z serii „Oto jest…” przyniosły swojemu twórcy międzynarodową sławę i wciąż zachwycają młodych czytelników na całym świecie.

W Polsce nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukazało się 6 z liczącej aż 18 tytułów serii. Na ich podstawie przygotowana została wystawa, która oczaruje zarówno dzieci, jak i dorosłych (opis wystawy: Wydawnictwo Dwie Siostry).

Wystawę można oglądać w holu CKiBP do 25 stycznia 2023 r.