Od Popielca po Dyngus

20/03/2024

„Od Popielca po Dyngus” to spektakl taneczno-muzyczny przybliżający dawne zwyczaje i obrzędy związane z czasem wiosennym oraz okresem Świąt Wielkiej Nocy. Taniec, śpiew i muzyka, przeplatane interesującą narracją, są okazją do prezentacji dorocznych zwyczajów i obrzędów dawniej popularnych w naszym kraju.

Półpoście, topienie Marzanny, chodzenie z Nowym Latkiem, Lany Poniedziałek czy chodzenie po Dyngusie to tylko kilka obrazów, które można podziwiać w przygotowanym programie.

Widowisko powstało na podstawie dzieł Oskara Kolberga, Jadwigi i Mariana Sobieskich oraz Andrzeja Brencza, jest sposobem na artystyczną prezentację dziedzictwa kulturowego naszego kraju.

Widzów w wieku 6+ zapraszają Fundacja Sztuk Puk i Centrum Kultury.

20 marca 2024 r., godz. 10:00 i 11:15
sala widowiskowa CKiBP

Szczegółowe informacje i rezerwacja biletów pod adresem: fundacjasztukpuk@gmail.com lub telefonicznie: 695 442 684.