[Nie]pełnosprawni jakże fajni!

15/02/2020 - 28/02/2020

Co wiemy o osobach niepełnosprawnych, ich pasjach i życiu codziennym? W zasadzie niewiele, a to, co wiemy, to często stereotypy nie mające związku rzeczywistością. Projekt (Nie)pełnosprawni jakże fajni chce to zmienić.

Idea narodziła się w fundacji Świadoma Rodzina jako element integracji osób z niepełnosprawnością intelektualną z osobami pełnosprawnymi. Żeby się integrować – trzeba się lepiej poznać. I tak powstała wystawa zdjęć przedstawiająca codzienne życie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z naciskiem na ich zainteresowania i pasje. Chodziło o pokazanie, że dzieci z niepełnosprawnością intelektualną są po prostu dziećmi, które tak samo jak ich pełnosprawni rówieśnicy uczą się, bawią się, spacerują, spędzają czas z rodziną i przyjaciółmi.

W sesjach zdjęciowych bierze udział 11 dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, a zdjęcia  wykonało 10 fotografów wolontariuszy. Osoby wykonujące zdjęcia wykazały się niezwykłym zaangażowaniem i pomysłowością zabierając dzieci m.in. na trening piłkarski, czy na wycieczkę do ZOO. Sesje zdjęciowe stały się bodźcem do integracji i zawarcia relacji dziecka z fotografem.

Naszymi fotografami i modelami są:
Sławek Wąchała Fotografia- Kuba
Damian Nowicki My Photo Way- Mateusz
Janusz Lisiecki- Jasiu
Ilona Ciok- Dominika
Paweł Młodkowski- Marysia
Jarek Furmaga- Julka
Mikołaj Kamieński Lens Trav- Dawid i Mateusz
Monika Winiewicz- Karolina
Natalia Owsianowska- Natalia
Wojtek Kosiedowski- Sara

Wernisaż wystawy (Nie)pełnosprawni jakże fajni odbędzie się w holu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie w dniu 15 lutego o godz. 17.00. Wystawę będzie można oglądać do końca lutego. Wstęp wolny.