Na Jagody w Złotnikach. Mikrowyprawa z Marią Konopnicką

28/08/2022 - 28/08/2022

Wybierzcie się wraz z nami na familijny spacer przyrodniczo-literacki do Złotnik. Pan Michał Oźmiński  – przyrodnik – przedstawi Wam całe mnóstwo ciekawostek na temat zamieszkujących leśne poszycie owadów, świergoczących w koronach drzew ptaków i być może, jak dopisze nam odrobinę szczęścia, także innych interesujących stworzeń. Jeśli nie, to nic całkiem straconego. Z pewnością usłyszymy nieco o nich od bohaterów z baśni poetyckiej „Na jagody” Marii Konopnickiej, którzy będą nam towarzyszyć podczas tej leśnej wędrówki.

Spacer odbędzie się 28 sierpnia 2022 w Złotnikach. Wyruszamy o godz. 9:00. Zapraszamy dzieci od 6 do 11 lat wraz z opiekunami. Prosimy zgłosić swój udział telefonicznie pod numerem 61 2500 401.

W twórczości Marii Konopnickiej znajdziemy wszystko to, co ważne: piękno przyrody, czułą obserwację świata, zaangażowanie. Chcemy uczcić ją jako jedną z Patronek Roku 2022 i serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz profilu na Facebooku, gdzie będziemy umieszczać informacje o kolejnych planowanych wydarzeniach.

Mikrowyprawy literackie odbywają się w ramach zadania „Od dalekiej do bliskiej – o (naszej) Marii Konopnickiej” realizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Suchy Las. Honorowym Patronem zadania jest Wójt Gminy Suchy Las, pan Grzegorz Wojtera.