Spotkanie autorskie „Monografia cmentarza parafialnego w Chojnicy”

02/12/2022
Cmentarz w Chojnicy to najstarsza zachowana katolicka nekropolia w gminie Suchy Las. Nieco zapomniany, gdyż od końca II wojny światowej jest zamknięty i znajduje się na terenie poligonu wojskowego Biedrusko. Wciąż jednak jest to świadectwo naszych dziejów, lokalnej tożsamości i pamięci o naszych przodkach.
Gmina Suchy Las wydała książkę w całości poświęconą historii cmentarza, która stanowi pokłosie długich poszukiwań i kwerend archiwalnych. Autorzy, poza danymi pochodzącymi z materiałów archiwalnych, uwzględnili w swojej pracy również przekazy ustne i wspomnienia od osób związanych z ludźmi pochowanymi na cmentarzu w Chojnicy. Część książki stanowią zdjęcia nagrobków, które przetrwały do dzisiaj. Monografia to skarbnica wiedzy na temat chojnickiej nekropolii, ale również życia w XIX i XX wieku w miejscowościach, które w większości już nie istnieją.
Zapraszamy na premierę książki i spotkanie z jej autorami, które będzie okazją do rozmów nie tylko o historii cmentarza w Chojnicy, ale również o poszukiwaniu swoich korzeni i pielęgnowaniu pamięci o naszym dziedzictwie.
Autorami książki są: Ryszard Chruszczewski, Grażyna Głowacka, Ryszard Głowacki, Marek Hałas oraz Grzegorz Mencel.
Wydanie sfinansowano ze środków gminy Suchy Las.
KSIĄŻKĘ BĘDZIE MOŻNA ZAKUPIĆ  W DNIU SPOTKANIA AUTORSKIEGO W BIBLIOTECE OD 9:00 DO KOŃCA SPOTKANIA.
PŁATNOŚĆ TYLKO GOTÓWKĄ.
2.12.2022, godz. 18:00
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 16
62-002 Suchy Las
Wstęp na spotkanie jest darmowy, obowiązują wejściówki do odbioru w bibliotece przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie.