Mikołajkowe Głośne Czytanie Bajek

03/12/2017

Z okazji zbliżających się wolnymi krokami świąt bożonarodzeniowych wszystkich najmłodszych gorąco zapraszamy do sucholeskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej na Mikołajkowe Głośne Czytanie Bajek. 3 grudnia 2017 roku o godz. 11:00 Piotr Witoń podzieli się z nami niezwykłymi opowieściami o Mikołajku i Mikołaju. Pierwszy z bohaterów niedzielnego spotkania, to najpopularniejszy chłopiec w historii literatury dziecięcej. Dobrze nam znany łobuziak chętnie pomaga rodzicom, często powodując tylko większe kłopoty. Ale czy magiczną datę 6 grudnia kojarzymy z Mikołajkiem? A może głównym bohaterem mikołajek jest Mikołaj? Najstarsze wzmianki o Świętym Mikołaju (znanym również jako Mikołaj z Bari, bądź Mikołaj z Miry) pochodzą aż z VI wieku. Był on biskupem Miry, pomagał biednym i pokrzywdzonym. Już w średniowieczu uważano go za patrona dzieci, którym rozdawał prezenty, tak jak dużo wcześniej rozdał biednym cały swój majątek. To na jego legendzie opiera się postać Mikołaja oglądanego w reklamie znanego napoju. Dla najmłodszych Mikołaj to zapewne starszy mężczyzna z białą brodą, ubrany w charakterystyczny czerwony strój, który z pomocą śnieżynki, elfów i reniferów w okresie świąt Bożego Narodzenia obdarowuje grzeczne dzieci prezentami. Zgadnijcie co przynosi tym niegrzecznym? Ho Ho Ho!!!

Jeśli macie ochotę poznać Mikołajka bądź Mikołaja, to udajcie się do Biblioteki przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie po darmowe zaproszenia.

Serdecznie zapraszamy.