Międzynarodowy Dzień Muzyki

01/10/2014

rsz_jabłko

Ucha nadstawiam, słucham jak gra… Muzyka z jabłkiem w tle

1 października jest dniem ważnym – rozpoczyna się sezon zajęć edukacyjno-artystycznych w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej, ale także obchodzone są bardziej globalne święta: Międzynarodowy Dzień Muzyki, Światowy Dzień Uśmiechu czy  Wegetarianizmu. Imieniny obchodzą Teresa i Remigiusz. Każdy więc celebrować może święto, które jest mu bliższe, a CKiBP połączy te wszystkie okazje! No, może nie wszystkie…

Zatem uwaga – tego dnia kierujemy się w stronę CKiBP i nadstawiamy ucha. Cóż to za dźwięki przebijają się ze zgiełku świata, szumu samochodów, śpiewu ptaków, naszych rozmów? To muzyka. Przyjdź  i posłuchaj. Już od godzin południowych zapraszamy do muzycznych przestrzeni Centrum Kultury i Biblioteki. Ucha nadstawiam, słucham ja gra/Muzyka we mnie, w muzyce ja, tak śpiewa Anna Maria Jopek, ale wszyscy tego dnia możemy się tak  poczuć. A do tego niespodzianka – wszędzie  jabłka – polskie oczywiście. Z Uśmiechem, ale też na złość niektórym… Którym? – każdy wie.

Wieczorem o godz. 17.30, w holu CKiBP, znakomity artysta – pianista Maciej Markiewicz (www.maciejmarkiewicz.pl). Zagra dla wszystkich, którzy tego dnia  będą chcieli spotkać się z muzyką. Będzie klasycznie, jazzowo, będzie też szalone boogie-woogie. Będzie na pewno oryginalnie.

Uczestnictwo we wszystkich atrakcjach jest darmowy i często niespodziewany. Muzyka jest wszędzie – spotkaj się z nią.