Mary Komasa

20/11/2021

20 listopada Centrum Kultury w Suchym Lesie odwiedzi Mary Komasa w muzycznym trio. Artystka zadebiutowała w 2015 roku. Jej twórczość, łącząca elementy progresywnej elektroniki, cytaty z pop, a także brzmienia charakterystyczne dla muzyki filmowej, zyskała sobie szeroki rozgłos w Polsce i poza jej granicami. Druga płyta Mary, Disarm, ukazała się jednocześnie w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Jej producenci, londyńskie duo God Colony, wywodzą się ze sceny alternatywnego hip hopu. Ich podejście zderzyło się z szerokim brzmieniem orkiestry i organów oraz z przekazem opisującym egzystencjalny i emocjonalny kryzys młodej kobiety, która uczy się mówić swoim głosem w realiach gwałtownych przemian otaczającego ją świata. Obecnie Mary pracuje nad materiałem na swój trzeci album, który ukaże się w przyszłym roku.

Mary wchodzi na scenę z nową energią, bardziej odsłonięta, wzmocniona, dojrzalsza. Wszystko jest na wierzchu, każda emocja i każdy gest nabiera znaczenia.

Disarm but don’t surrender – odłóż broń ale nie poddawaj się.

Mary Komasa
20 listopada 2021, godz. 19:00