Literatura wizualna – spotkanie warsztatowe z Iwoną Chmielewską

24/03/2018

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza młodzież i osoby dorosłe, 24 marca 2018 r. o godz. 11:00, na spotkanie warsztatowe z Iwoną Chmielewską – jedną z wybitnych, nagradzanych na świecie, autorek książek obrazowych. Spotkanie zatytułowane Literatura wizualna” będzie możliwością nie tylko bezpośredniej rozmowy z autorką, ale także warsztatem plastycznym dotyczącym projektowania i architektury książki, tajemnic picture booka, relacji między słowem i obrazem.

Iwona Chmielewska – ilustratorka i twórczyni wydawanych na całym świecie autorskich picturebook. Jej książki publikowane były w Korei Południowej, Japonii, Hiszpanii, Francji czy Niemczech. Laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotego Jabłka na Biennale Ilustracji w Bratysławie i dwukrotnie Bologna Ragazzi Award (2011, 2013). Za książki Pamiętnik Blumki (2011) oraz abc.de (2015) nominowana do nagrody Deutsche Jugendliteraturpreis. Ostatnio nominowana do Nagrody Hansa Christiana Andersena – najbardziej prestiżowego na świecie wyróżnienia dla twórców literatury dziecięcej. Opublikowała m.in.: Kłopot (2012), O tych, którzy się rozwijali (2013), Królestwo dziewczynki (2014), W kieszonce (2015).

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: CKiBP Gminy Suchy Las, ul. Szkolna 16, tel. 61 25 00 401

Serdecznie wszystkich zapraszamy.