Letnie kino z francuskimi komediami: „Babcia Gandzia”

18/07/2014

O obiegowej opinii głoszącej, iż kino francuskie rządzi się własnymi prawami, słyszał zapewne każdy kinoman. O tym, że Francuzi kręcą jedne z najlepszych komedii na świecie można było przekonać się wielokrotnie, choćby przy okazji filmu „Nietykalni” – wielkiego sukcesu z roku 2011 – inteligentny, lekki i uroczy humor, odważny temat,  a nawet lekcja życia. Tym właśnie charakteryzują się francuskie komedie, tym samym zapraszamy 18 lipca i 22 sierpnia do letniego kina z francuskimi komediami przed  CKiBP.

18.07.2014r., godz. 22.00

„Babcia Gandzia”

Film opowiada o wdowie Paulette (Bernadette Lafont), która od śmierci męża mieszka samotnie na przedmieściach Paryża. Pracowała w cukierni, ale lokal zostaje zamknięty, a na jego miejscu powstała azjatycka restauracja, obecnie kobieta nie jest w stanie utrzymać się z marnej emerytury. Sfrustrowana i zła na cały świat, obarczając swoimi niepowodzeniami emigrantów, starsza pani jest skłócona nawet z córką, która poślubiła czarnoskórego policjanta. Głęboko rozczarowana swoją aktualna sytuacją życiową któregoś dnia znajduje przypadkowo na śmietniku paczkę i postanawia skorzystać z okazji. Francuska komedia pełna mocnego humoru, ale też i zwrotów akcji.

22.08.2014r., godz. 21.00

„Wieczni chłopcy”

Wszystko zaczyna się jak w bajce – Thomas  poznaje Lole, zakochują się w sobie od pierwszej rozmowy. Ona trzeźwo patrząca na życie, On pochłonięty swoją pasją do muzyki, ale pragnący dla swojej dziewczyny jak najlepiej. Znajduje stałą pracę, rezygnuje z innych marzeń i oświadcza się swojej ukochanej. Wszystko jednak zmienia się, gdy Thomas poznaje rodziców Loli- to małżeństwo z długoletnim stażem. Jednak jedna połówka nie jest do końca szczęśliwa – oglądanie telewizji i picie samotnie wina tylko pogłębiają dręczącą go myśli o straconej szansie na karierę muzyczną i braku wrażeń w kontaktach ze swoją żoną. Postanawia więc rzucić wszystko i wrócić do młodzieńczego stylu życia. Na nieszczęście Loli wciąga w to również Thomasa.

 

Wstęp na seanse filmowe jest wolny!