Księżniczki i smoki – Głośne Czytanie Bajek

12/02/2017

SLIDER - KSIĘŻNICZKI I SMOKI

Przedłużając atmosferę radosnych ferii, gorąco zapraszamy wszystkich najmłodszych do sucholeskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, na pierwsze w Nowym Roku Głośne Czytanie Bajek, które odbędzie się 12 lutego 2017 roku o godz. 11:00. Piotr Witoń razem z książką „Księżniczki i smoki” autorstwa Christiny Björk i Evy Eriksson zabierze nas teraz do świata siedmiu księżniczek, na siedem dni tygodnia. Tyle, że tym razem będą to bardzo rzeczywiste, współczesne nam księżniczki. Może tylko ich imiona są bajkowe, ponieważ nawiązują do nazw pięknie kwitnących roślin. I tak, przykładowo Piwonia przedstawia nam historię młodszego brata, który pewnego dnia został porwany przez smoka. Księżniczka sposobem Jasia i Małgosi odnalazła brata, a że szybko wpadała w złość, to smoka załatwiła hulajnogą.

Dzięki tym opowieściom możemy przekonać się, że nie wszystkie księżniczki są dumnymi i marudnymi dziewczynkami. Są też mądre i dzielne, a zdarzają się nawet brudasy i śpiochy. Każda księżniczka prezentuje zupełnie inny i jedyny w swoim rodzaju charakterek. Jedna boi się absurdalnych rzeczy, druga jest rozpieszczona, a jeszcze inna nadzwyczaj ciekawska. Smoki również są różne. Są nawet takie, co pracują w telewizji!

Jeśli tylko macie ochotę poznać prawdziwe księżniczki i raczej udomowione smoki, to udajcie się do Biblioteki przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie po darmowe zaproszenia.

Serdecznie zapraszamy.