Książkołazy – Wiejska maskarada

15/12/2023

Już idą! To oni! Kolędnicy!

Przychodzą co roku w zimowym czasie, choć coraz rzadziej spotykamy ich w miastach. Według ludowych wierzeń, ich wizyta ma magiczną moc – przynosi szczęście i urodzaj. Słoma, kożuchy, stare ubrania, kolorowe maski… wyglądają jak przybysze z innego świata!

Kiedy się pojawią, śpiewają i grają kolędy, tańczą, płatają figle i składają życzenia. Chcesz do nich dołączyć? Bo w kolędowaniu ważne jest towarzystwo. Im więcej przebierańców, tym lepiej!

Przybywajcie na ostatnie w tym roku kalendarzowym warsztaty z cyklu „Książkołazy”!  Odbędą się 15 grudnia 2023 roku o godz. 16.00 w czytelni sucholeskiej biblioteki. Zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat. Zapisy na warsztaty przyjmujemy w bibliotece lub pod numerem 61 25 00 401.