Krystyna Michałowska – wystawa ilustracji

11/10/2018 - 31/10/2018

Zapraszamy na wystawę ilustracji autorstwa polskiej graficzki i malarki Krystyny Michałowskiej,

którą oglądać można do

31 października 2018

w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las

przy ul. Szkolnej 16.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Krystyna Michałowska– malarka, graficzka, ilustratorka. Studiowała w pracowniach Jana Wodyńskiego, Henryka Tomaszewskiego, Jana Marcina Szancera i Jerzego Tchórzewskiego. Przez wiele lat pracowała jako redaktor artystyczny w „Naszej Księgarni”. Jest laureatką licznych nagród, m.in. nagrody na Biennale Sztuki dla Dziecka oraz Nagrody Polskiej Sekcji IBBY. W 2016 roku otrzymała Medal IBBY za całokształt twórczości artystycznej. W swoim życiu zilustrowała około stu książek. Do tych najbardziej znanych należą:

>  Baśnie H.CH. Andersen

Księga smoków Edith Nesbit

>  Księżniczka smoków Mieczysław Künstler

>  Legenda o warszawskim Bazyliszku Wanda Chotomska

>  Legenda o zatopionym mieście Stefan Machrowski

>  Legenda o Złotej Kaczce Barbara Lewandowska

>  O królu Pumperniklu, królewnie Grzance i rycerzach Trójkątnej Kanapy Krystyna Boglar

> Przygody Piotrusia Pana J.M. Barry