Konkurs recytatorski – relacja

19/11/2014 - 07/12/2014

„W jesieni tyle skrzypiec”

Popołudniem 19 listopada w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie odbył się piętnasty już Gminny Konkurs Recytatorski „W jesieni tyle skrzypiec”. Ze szkół podstawowych i gimnazjów w gminie (łącznie w trzech kategoriach: kl. I-III, IV-VI i gimnazjum) wyłoniono i zgłoszono do konkursu łącznie aż 34 uczestników, którzy tego dnia zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Wydawać by się mogło, że sztuka recytacji jest dość zapomnianą dziedziną, na pewno niemodną u młodzieży. Ta jednak przekonywała, że jest wręcz przeciwnie. „Recytacja to wspaniała przygoda, nie jest prostą sztuką, jak mogłoby się wydawać – przybyli patrzą tylko na ciebie, nie ma partnera, rekwizytów, trzeba pilnować, żeby nie znudzić publiczności, bardzo często także zaciekawić tych, którzy nie słuchają” przekonywała jedna z uczestniczek. I patrząc na poczynania uczestników wszyscy podzielali jej zdanie, a poziom konkursu był wysoki: „Już dawno w jednym miejscu nie wystąpiło tak wielu utalentowanych recytatorów” mówił przy ogłoszeniu wyników przewodniczący Jury  Bogdan Żyłkowski i dodał „Mieliśmy wielki problem z podjęciem decyzji”. Dodać należy, że główną nagrodą oprócz nagród rzeczowych był udział w Finale XX Powiatowego Konkursu Młodych Recytatorów „Jesienna zaduma” i reprezentacja Gminy Suchy Las. Pogratulować należy wszystkim uczestnikom, wyróżnionym i laureatom włożonej w przygotowania pracy, odwagi i ambicji. A w konkursie zwyciężyły : kl.I-III – Antonina Miszkiewicz( Prywatna Szkoła Podstawowa w Biedrusku), kl. IV-VI – Karolina Majchrzak ( Szkoła Podstawowa w Suchym Lesie) i z gimnazjów – Urszula Zawadzka( Gimnazjum Zespołu Szkół w Biedrusku). Wybór Jury był słuszny ponieważ w Finale Konkursu „Jesienna zaduma”, który odbył się 24 listopada w Czerwonaku nasze reprezentantki zajęły czołowe miejsca: Antonina Miszkiewicz- I miejsce, Karolina Majchrzak i Urszula Zawadzka II miejsce w swoich kategoriach. Uplasowało  to naszą Gminą w czołówce młodych recytatorów Powiatu Poznańskiego.

Małgorzata Mucha

reprezentacja Gminy Suchy Las w konkursie Jesienna zaduma.fot. CKiBP wszycy uczestnicy W jesieni tyle skrzypiec. fot.CKiBP