Koncert zespołu Arete

15/01/2016

Untitled design

Serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las na koncert poznańskiego zespołu Arete,  który odbędzie się 15 stycznia 2016 r. o godz. 18.00.  Grupa Arete powstała w 2010 roku, a w jej skład wchodzą tylko i wyłącznie poznańscy artyści, wykonujący poezję śpiewaną. Nieco filozoficzna nazwa tego zespołu pochodzi od greckiego słowa Areté i oznacza cnotę, męstwo, a także stałe dążenie do doskonałości moralnej oraz dzielności etycznej. Prezentowane przez artystów utwory poetyckie często przeplatają również elementy różnych innych gatunków muzycznych, ponieważ jak sami twierdzą „tego co w duszy gra nie można zamknąć w sztywnych ramach i ustalonych gatunkach.” Artyści ci wykonują swe autorskie kompozycje, do których tworzą zarówno słowa, jak i samą melodię. Głównym autorem tych utworów jest założyciel poznańskiej formacji Jerzy Struk. Odkąd muzycy z Arete rozpoczęli swą wspólną przygodę do tej pory nagrali trzy płyty: Pierwszy Promień, Wędrujemy oraz Niech życie trwa! Zachęcamy zatem wszystkich do spędzenia wieczoru w poetyckim zakątku utworów Arete, bo naprawdę warto. Uczestnictwo w koncercie jest bezpłatne. Po odbiór darmowych wejściówek można zgłaszać się do Biblioteki przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie.

Gorąco zapraszamy.

Arete 2014 - Kopia