Koncert Michała Bajora „Moje podróże”

26/05/2014

Michal Bajor - Moje Podroze

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert w wyjątkowy dzień – 26 maja, w Dzień Matki, w CKiBP wystąpi Michał Bajor z najnowszym materiałem „Moje podróże”.

Po dwóch latach koncertowania z recitalem piosenek francuskich z albumu „Od Piaf do Garou” Michał Bajor rozpoczyna nową koncertową i fonograficzną przygodę. Nagrał swoją 18 płytę pt. „Moje podróże”.

13 (to szczęśliwa dla artysty liczba) autorskich tekstów napisał specjalnie dla niego mistrz, Wojciech Młynarski. Muzykę skomponowali tak uznani twórcy jak Włodzimierz Korcz, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Jerzy Derfel i Wojciech Borkowski, a także świetni muzycy grający w zespole Michała: Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński, Tomasz Krezymon i Marcin Olak.

Piosenki opowiadają o latach dzieciństwa w Opolu, debiucie w Warszawie, podróżach po świecie, a nawet o charakterystyce Bliźniąt – znaku zodiaku, spod którego jest Michał.

Utwory są, jak zawsze u Michała Bajora, bardzo różnorodne: od nostalgicznych i dramatycznych po zabawne, a nawet żartobliwe. I jedno je mocno łączy – są niezwykle osobiste. Piękne, mądre teksty Wojciecha Młynarskiego są bardzo wyraziste i porywające. I to zarówno te poważne, jak i te pogodne. A kompozycje tak znakomitych muzyków dopełniają całości tego nowego, artystycznego wyzwania artysty.

Tradycyjnie, po nagraniu kolejnego krążka, Michał rozpoczyna trasę koncertową, która potrwa dwa sezony. Na koncercie znajdzie się również kilka piosenek z jego starszego repertuaru, jak m.in. „Ogrzej mnie”, „Błędny rycerz”, „Początek drogi” czy „Moja miłość największa”. Wszystkie autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Oczywiście, pomysł na kolejny, 19 album już jest… Ale na razie artysta serdecznie zaprasza Państwa do posłuchania repertuaru z płyty „Moje podróże” i ma nadzieję na  spotkanie na koncercie.

Zapraszamy!

26 maja 2014 r., godz. 18.00

Sala Widowiskowa

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las

Bilety w cenie 50/40 zł do nabycia w sekretariacie CKiBP w Suchym Lesie (poniedziałek-piątek godz. 9.00-17.00) oraz na www.bilety24.pl.