Koncert Alicji Majewskiej

07/03/2015

z_plyty

Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem z okazji 40. lecia współpracy

„Odkryjemy miłość nieznaną”, „Jeszcze się ten żagiel bieli”, „Być kobietą” – nieśmiertelne przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza zachwycają do dziś melodyjnością, lekkością, pełnym pasji wykonaniem. Ten wyjątkowy duet artystyczny wystąpi w Sali widowiskowej CKiBP z koncertem w ramach 40-lecia współpracy artystycznej, ale też i z okazji Dnia Kobiet już 7 marca 2015r. o godz. 18.00. Ruszyła już sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie.

Wywołują wspomnienia, mimo iż utwory śpiewane przez Alicję Majewską weszły do kanonu klasyki polskiej piosenki estradowej, to nadal cieszą się wielką popularnością. Artystka jest na polskim rynku muzycznym fenomenem – od początku działalności artystycznej jest wierna swojemu stylowi ale i kompozytorowi, Włodzimierzowi Korczowi, z którym współpracuje już od 40 lat.

Alicja Majewska w latach 70. była związana z zespołem Partita. Występowała w warszawskim Teatrze na Targówku, koncertowała w wielu krajach Europy, Azji i Ameryki. Jest laureatką licznych nagród na międzynarodowych festiwalach. Stale współpracuje z Włodzimierzem Korczem, doskonałym pianistą oraz jednym z najbardziej znanych kompozytorów piosenki polskiej, autorem wielu przebojów estradowych, muzyki filmowej, oratoriów, muzyki teatralnej.

Początki znajomości dwójki artystów sięgają wczesnych lat 70. ubiegłego wieku, gdy Alicja Majewska śpiewała jeszcze w zespole Partita . „- Włodek przyjechał z Łodzi do studia na Myśliwieckiej w Warszawie, gdzie nagrywaliśmy chórek do jednej z jego piosenek. Potem powiedział mi, że z całej naszej szóstki najlepiej poruszałam się na scenie” – wspominała piosenkarka. Od 1975r. gdy Alicja Majewska rozpoczęła karierę solową i zdobyła nagrodę główną na Festiwalu w Opolu śpiewając utwór „Bywają takie dni” znajomość i współpraca z Włodzimierzem Korczem tylko się zacieśniła.

„Gdzieś wyjeżdżać niespodzianie, coś porzucać bezpowrotnie,

łamać serca twardym panom, pewną siebie być okropnie…

Może muzą dla poetów, adresatką wielkich wzruszeń?

Być kobietą w każdym calu kiedyś przecież zostać muszę! „

„Być Kobietą” A. Majewska

Koncert może być wspaniałym prezentem z okazji Dnia Kobiet, serdecznie zapraszamy!

Termin: 7 marca 2015r., godz. 18.00

Miejsce: Sala widowiskowa CKiBP

Ul. Szkolna 16, Suchy Las

Bilety: 50/40 zł