KOBIECIARNIA zaprasza na cykl warsztatów „Inspiracje…”

21/01/2015

KOBIECIARNIA zaprasza na cykl warsztatów „Inspiracje…”

Czas na pierwszą odsłonę  długofalowego projektu KOBIECIARNIA. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las rozpoczynamy cykliczne warsztaty rozwojowe dla kobiet „Inspiracje…”

Logo1

Proponowane tematy warsztatów nawiązują do idei samej Kobieciarni. Miejsca,  gdzie kobiety będą mogły poznawać siebie, dzielić się swoimi doświadczeniami, szukać inspiracji i sił do zmiany schematycznego myślenia, aby  pokonywać bariery przeszkadzające  w  realizacji marzeń.   Miejsca oddechu od codziennych obowiązków.

Do prowadzenia warsztatów zaprosiłam kobiety, które są wybitnymi specjalistkami w swoich dziedzinach.

Dla kobiet, które jeszcze nie odkryły siły swoich pozytywnych przekonań. Które nie wiedzą, jak można zmienić schematy myślowe blokujące możliwości i marzenia, proponuję udział w warsztacie pt. „Zbuduj swoją Siłę. Potęga wartości i przekonań”. Przekonania mogą kształtować, a nawet determinować nasz poziom inteligencji, zdrowia, nasze relacje, poziom szczęścia i osobistego sukcesu.  O tym spróbuje przekonać uczestniczki warsztatu Hanna Caplewska, trener z wieloletnim doświadczeniem w procesach coachingowych.

Wypróbowany trener, jakim jest Hanna Caplewska, poprowadzi  także  inne warsztaty. „Którędy do sukcesu? Wyznaczanie i osiąganie celów” to  rzecz o umiejętności wyznaczania celów oraz planowania ich realizacji –  podstawy każdego sukcesu. Kolejny  warsztat „Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce!” odpowie na pytanie, jak pokonać słomiany zapał i zapozna z tajnikami skutecznej motywacji.  Jeśli wiesz po co działasz, możesz przenosić góry – dowodzi Hanna Caplewska.

Koryna Opala-Rybka, arteterapeuta, terapeuta Międzynarodowego Instytutu Neurokinezjologii dr S. Masgutowej w Indiach, twórca autorskiej metody pracy z dziećmi KorArt przyjedzie do Suchego Lasu z tematem „Moja mandala. Warsztat arteterapeutyczny”. Mandala to rysunek na planie koła.
To, co przenosimy na papier, płótno czy inne podłoże, nie jest przypadkowe. Odzwierciedla nasze emocje i potrzeby, z których  czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy. Interpretując własną mandalę, można dotrzeć do ważnych informacji o sobie.

Kobiety, które chcą odkryć siebie na nowo, swoją może nieco już zapomnianą  spontaniczność  poprzez naturalny ruch i taniec, improwizację taneczną, elementy Body Mind Centering, ćwiczenia oddechowe, tańce w kręgu, zapraszam na warsztat „Ja w ciele. Warsztat terapii tańcem i ruchem”. Proces ten uruchamiać będzie w kobietach  psychoterapeuta i nauczyciel w Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, Justyna Torłop-Bajew. Poprowadzi ona także „W kobiecym kręgu. Warsztat tańców w kręgu”. Nie trzeba mieć poczucia rytmu i giętkiego ciała, aby poczuć energię grupy i siłę ruchu inspirującego ciało, umysł, duszę. Poczucie wspólnoty  i energię powstającą podczas wspólnego poruszania się w jednym rytmie znają kobiety z wielu kultur. Poczuj i Ty!

W tym samym nurcie warsztatów relaksacyjnych, uwalniających od napięcia w ciele i… głosie, pozostaje  warsztat pt. „Odkryj swoją wewnętrzną muzykę. Warsztat muzykoterapeutyczny”. Nie potrzeba wieloletnich studiów muzycznych, aby odkryć przyjemność i korzyść z gry na misach tybetańskich, wygrywania rytmów na bębnach afrykańskich i śpiewu intuicyjnego. Daj się poprowadzić muzyce przez  Joannę Filas Johankę,  muzykoterapeutkę i masażystkę misami tybetańskimi.

Na zakończenie projektu uczestniczki warsztatów spotkają się raz jeszcze z Hanną Caplewską, która pomoże przeprowadzić kobietom… remanent. Warsztat „Uwaga!Remanent” pozwoli na podsumowanie tego, co dzięki warsztatom udało się wprowadzić w życie, a co i dlaczego zostało zaniechane. Będzie okazja podzielić się swoimi obserwacjami i przeżyciami z „Inspiracji”. Bogatsze o nowe doświadczenia, sformułujecie postanowienia, które mogą się stać inspiracją do dalszego działania. Bo przecież „Inspiracje” mają być tylko początkiem DROGI.

Logo2

Większość warsztatów będzie się odbywać w środy od godziny 18 do godziny 20 w sucholeskim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej. Termin nieprzypadkowy: oddech od codzienności w samym środku tygodnia pozwoli naładować akumulatory do kolejnych życiowych zadań. Wyjątkiem będą warsztaty  z mandali i muzykoterapii, na które należy zarezerwować nieco więcej czasu. Stąd sobotni termin zajęć. Startujemy już 21 stycznia! Ilość miejsc ograniczona, stąd konieczność zapisów.

Terminy poszczególnych warsztatów:

1. „Ja w ciele”. Warsztat terapii tańcem i ruchem – J. Torłop-Bajew – 21.01.15r. (godz. 18-20)

2.”Zbuduj swoją siłę. Potęga wartości i przekonań”- H. Caplewska – 04.02.15r. (godz. 18-20)

3. „Moja mandala”. Warsztat arteterapeutyczny – K. Opala-Rybka – 07.03.15r. (godz. 10 – 14)

4. „Którędy do sukcesu. Wyznaczanie i osiąganie celów”- H. Caplewska – 25.03.15r. (godz. 18-20)

5. „W kobiecym kręgu” – J. Torłop-Bajew – 15.04.15r. (godz. 18-20)

6. „Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce”- H. Caplewska – 06.05.15r. (godz. 18-20)

7. „Odkryj swoją wewnętrzną muzykę”. Warsztat muzykoterapeutyczny -Johanka – 30.05.15r. (godz. 10-14)

8. „Uwaga! Remanent” – H. Caplewska – 10.06.15r. (godz. 18-20)

Więcej o cyklu warsztatów rozwojowych „Inspiracje” i KOBIECIARNI oraz zapisy na warsztaty na stronie pomysłodawczyni i organizatorki projektu www.centrum-humanae.pl oraz pod tel. 603 12 44 26

Projekt Kobieciarnia realizowany będzie  pod patronatem Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las. Polecam i zachęcam do uczestnictwa we wszystkich warsztatach. Będą na pewno INSPIRUJĄCE!

Urszula Habrych

Dyr. CKiBP