Jerz Igor

29/02/2020

Jerz Igor to Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z niezliczonej liczby zespołów. Wymienimy tylko te na literę P: Paula i Karol, Profesjonalizm, Pink Freud czy Polonezy Marcina Maseckiego. O swoim projekcie mówią tak: „naszym marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, która traktowałaby małych odbiorców poważnie, brzmiącej bogato, nagranej wyłącznie na prawdziwych instrumentach. Takiej, której z radością słuchalibyśmy razem z dziećmi”.

W 2014 r. premierę miał pełnowymiarowy album „Mała Płyta” (Lado ABC) wypełniony kołysankami dla dzieci. Duet nagrał większość partii instrumentalnych i wokalnych, a także zgromadził Małą Orkiestrę Jerza Igora, zapraszając do współpracy wybitnych muzycznych gości. Stylistyczny rozmach tej domowej superprodukcji obejmuje zarówno eteryczne gitarowe ballady, blask orkiestr lat 60., jak i syntezatorową nostalgię dziecięcych lat 80.

W 2016 r. powstał album „Jerz Igor Zimą”. Płyta zawiera 10 piosenek, do jednej z nich słuchacz będzie mógł wymyślić sobie sam melodię. Autorami tekstów są Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk oraz Grzegorz Uzdański. Malownicze, a kalejdoskopowe aranżacje wykonuje Orkiestra Jerza Igora.

Najnowszy album Jerza Igora ukaże się jak tylko puszczą śniegi, z wielką nadzieje, że ucieszy nie jedno małe i duże dziecko. Będą piosenki o smutku, nudzie, tramwaju, ucieczce na bezludną wyspę i o niczym, co też potrafi się w życiu przydać. Pierwszym utworem promującym nową płytę jest „Nuda”.

29 lutego o godz. 12:30 zapraszamy na koncert tego niezwykłego muzycznego duetu do sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej.

Podczas koncertu można rozmawiać i biegać 😉

Jerz Igor
29 lutego 2020r., godz. 12.30
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
Suchy Las, ul. Szkolna 16
bilety: 15 zł do nabycia w sekretariacie CKiBP w pon w godz. 9.30-17.30 oraz wt-pt w godz. 8.00-16.00 i na www.bilety24.pl