JAN WOJCIECH MALIK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
Zapraszamy na wernisaż wystawy „JAN WOJCIECH MALIK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”” który odbędzie się w Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej 11 listopada o godz. 17.30.
Jan Wojciech Malik / www.malik.art.pl / artysta malarz i poeta; od roku 2018 maluje obrazy z serii „W sieci czasu”. Jest to cykl ponad stu obrazów pokazujących symbolicznie to co wydarzyło się w historii Polski od roku 1918 do dzisiaj. Prezentował te obrazy na wystawach w galeriach w Poznaniu, Łodzi, Toruniu, Trzcinicy Wlkp. Wystawa w Centrum Kultury w Suchym Lesie jest podsumowaniem tej pracy.
W 2018 uczestniczył w VIII Biennale Sztuki „Kontynuacja 85” w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W 2017. miał wystawę indywidualną malarstwa w Galerii Sztuki Współczesnej Profil w Poznaniu w CK Zamek. Uczestniczył w 6. Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro Art w Łodzi. Pokazuje obrazy na wystawie „100 obrazów na 100 lecie” w Galerii Omega w Toruniu. W 2016 prezentował obrazy na 25. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, na 44 Ogólnopolskim Konkursie Sztuki „Salon Zimowy” w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, na 5-ym Międzynarodowym Biennale Obrazu QUADRO ART w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, w Galerii EMPIK ARKADIA w Poznaniu. W 2014 otrzymał nagrody na 43. Ogólnoposkim Konkursie Sztuki Salon Zimowy w Muzeum Sztuki w Radomiu i na 13. Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Salon Wielkopolski w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej w Czarnkowie. Laureat wielu konkursów, festiwali sztuki: nagroda Ministra Kultury i Sztuki dla Młodego Twórcy na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 1978 r. i III nagrodę w 1998 r. Laureat Srebrnego Medalu i Nagrody Przyjaźni i Pokoju na II-m Biennale Sztuki Europa-Azja w Ankarze w Turcji w 1988 r. 28 wystaw indywidualnych malarstwa w Polsce i udział w po-nad 170 wystawach malarstwa polskiego w Polsce i na świecie: Londyn, Praga, Berlin, Sofia, Ankara, Chicago. Urodzony w Poznaniu w 1951 malarstwo studiował na Uniwersytecie Artystycznym /dawniej PWSSP/ w Poznaniu w latach 1969-75 w pracowniach prof.prof. Tadeusza Brzozowskiego i Stanisława Teisseyre’a . Od 1977 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Członek ruchu Ekoart od 1978 r. Tworzy w Poznaniu. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury .Rzeczoznawca d/s sztuki. Pobyty studyjne w Rosji i USA. Pisze wiersze. Publikuje w czasopismach literackich. Wydaje autorskie katalogi z wier-szami. Maluje monumentalne obrazy i miniatury. Przedstawia rzeczywistość w kolorze szarym, czarnym z dodatkiem odrobiny zmieszanej czerwieni…. Czasami jednak używa całej palety barw… . Prace malarskie w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu i Szczecinie, w instytucjach publicznych i wielu kolekcjach prywatnych oraz w zbiorach Watykanu.
Hol Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej
ul. Szkolna 16, Suchy Las
Wstęp wolny!
/wystawę można oglądać do 29 listopada/