JAN WOJCIECH MALIK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

11/11/2019 - 29/11/2019

Zapraszamy na wernisaż wystawy „JAN WOJCIECH MALIK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI””  który odbędzie się w Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej 11 listopada o godz. 17.30.

Jan Wojciech Malik / www.malik.art.pl / artysta malarz i poeta; od roku 2018 maluje obrazy z serii „W sieci czasu”. Jest to cykl ponad stu obrazów pokazujących symbolicznie to co wydarzyło się w historii Polski od roku 1918 do dzisiaj. Prezentował te obrazy na wystawach w galeriach w Poznaniu, Łodzi, Toruniu, Trzcinicy Wlkp. Wystawa w Centrum Kultury w Suchym Lesie jest podsumowaniem tej pracy.

W  2018 uczestniczył w  VIII Biennale Sztuki „Kontynuacja 85” w  Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W   2017. miał wystawę indywidualną malarstwa w Galerii Sztuki Współczesnej Profil w Poznaniu w CK Zamek. Uczestniczył  w 6. Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro Art w Łodzi. Pokazuje obrazy na wystawie „100 obrazów na 100 lecie” w Galerii Omega w Toruniu. W 2016  prezentował obrazy  na  25. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, na 44 Ogólnopolskim Konkursie Sztuki „Salon Zimowy” w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, na 5-ym Międzynarodowym Biennale Obrazu QUADRO ART w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w  Łodzi, w Galerii EMPIK ARKADIA w Poznaniu.  W 2014 otrzymał nagrody na 43. Ogólnoposkim Konkursie Sztuki Salon Zimowy w Muzeum Sztuki w Radomiu i na 13. Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Salon Wielkopolski w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej w Czarnkowie. Laureat  wielu konkursów, festiwali sztuki: nagroda Ministra Kultury i Sztuki dla Młodego Twórcy na  Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego  w Szczecinie w 1978 r. i III nagrodę w 1998 r.  Laureat  Srebrnego Medalu i Nagrody Przyjaźni  i Pokoju na II-m Biennale Sztuki Europa-Azja w Ankarze w Turcji w 1988 r.  28 wystaw indywidualnych malarstwa w Polsce i udział w po-nad  170 wystawach malarstwa polskiego  w  Polsce i na świecie: Londyn, Praga, Berlin, Sofia, Ankara, Chicago.  Urodzony w Poznaniu w 1951 malarstwo studiował na Uniwersytecie Artystycznym /dawniej PWSSP/ w Poznaniu w latach 1969-75 w pracowniach prof.prof. Tadeusza Brzozowskiego i Stanisława Teisseyre’a .  Od 1977 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Członek ruchu Ekoart od 1978 r. Tworzy w Poznaniu. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury .Rzeczoznawca d/s sztuki. Pobyty studyjne w  Rosji  i  USA. Pisze wiersze. Publikuje w czasopismach literackich. Wydaje autorskie katalogi z wier-szami. Maluje monumentalne obrazy i miniatury. Przedstawia  rzeczywistość w kolorze szarym, czarnym z dodatkiem odrobiny zmieszanej  czerwieni…. Czasami jednak używa całej palety barw… . Prace malarskie w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu i  Szczecinie, w instytucjach publicznych i wielu kolekcjach prywatnych oraz w zbiorach Watykanu.

Hol Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej

ul. Szkolna 16, Suchy Las