Intygantki PRÓBA OTWARTA

12/12/2018

Teatralna środa dla dorosłych.

12 XII 2018 godz. 19:15. Sala widowiskowa CK i BP w Suchym Lesie. Wstęp wolny.

Grupa teatralna „Przystanek Teatr”, działająca w Centrum Kultury w Suchym Lesie, zaprasza w najbliższą środę (12 grudnia 2018) o godz. 19:15 widzów dorosłych na „Próbę Otwartą dramatu Erica Emmanuela Schmitta – Intrygantki”, sztuki jednego z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów francuskich.

Przedstawiamy notkę informacyjną z opisu książki, która stała się podstawą scenariusza przedstawienia

„Oto nienawiść, która nie cofnie się przed niczym.

Oto namiętność, która wybaczy nawet najgorsze winy.

Dzieli je od siebie zaledwie mały krok.

Pięć kobiet pałających żądzą zemsty zastawia pułapkę na mężczyznę, który dawno temu złamał każdej z nich serce. Jednak kiedy zwabiony podstępem Don Juan wpada w ich sidła, cały misterny plan wali się w gruzy. Okazuje się, że mimo upływu lat uwodzicielskie słowa Don Juana nie straciły nic ze swojej zniewalającej mocy.

Kobiety szybko odkrywają, że tajemniczy łajdak, którego tak przez lata nienawidziły, wciąż ma nad nimi władzę.

Dawne namiętności odżywają – i okazują się o wiele silniejsze niż pielęgnowany latami gniew z powodu zdrady”.

„Przystanek Teatr” zrealizował wcześniej „Baśnie Andersena” Bogdana Wąsiela (2016), oraz „Kartotekę” Tadeusza Różewicza (2017). Spektakl „Baśnie Andersena” otrzymał I nagrodę na Przeglądzie Teatrów Amatorskich Kwilcz 2016 w ramach Festiwalu „ TEATR NA DOBREJ DRODZE”.

„Próba otwarta – Intrygantek” Erica Emmanuela Schmitta jest ostatnim owocem współpracy zespołu ( Magdalena Brudzińska, Dobrochna Bartkowska-Nowak, Knga Tomczak Nowak, Małgorzata Kowalska, Małgorzata Golcz- Polaszewska, Dorota Mierzwicka, Katarzyna Zwierska, Mariusz Frontczak ) z Arturem Szychem, twórcą „Teatru Wierzbak Plus – Artur Szych” (www.wierzbakplus.pl), który jest od początku opiekunem artystycznym grupy teatralnej oraz jej reżyserem.

A-S.