Przystanek Teatr przedstawia INTRYGANTKI

30/03/2019

Teatralna sobota dla dorosłych – premiera spektaklu Intrygantki

Oto nienawiść, która nie cofnie się przed niczym.

Oto namiętność, która wybaczy nawet najgorsze winy.

Dzieli je od siebie zaledwie mały krok.

Grupa teatralna Przystanek Teatr, zaprasza widzów dorosłych na premierę dramatu Intrygantki, autorstwa jednego z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów francuskich – Erica Emmanuela Schmitta. Intrygantki to historia pięciu kobiet ich wspólnego pragnienia – marzenia o zemście za złamane serce. Czy podstępnie zwabiony w ich sidła Don Juan stanie się ofiarą matrymonialnej intrygi? A może okaże się, że mimo upływu lat, za sprawą magii uwodzicielskich słów tajemniczy mężczyzna wciąż posiada nad kobietami władzę?

W grudniu zeszłego roku zespół Przystanek Teatr rozbudził apetyty widzów teatralnych, uchylając rąbka kotary i zapraszając na otwartą próbę Intrygantek. Po czterech miesiącach wytężonej pracy Przystanek Teatr serwuje Państwu obiecane danie główne w postaci premiery spektaklu.

Przystanek Teatr zrealizował już wcześniej Baśnie Andersena Bogdana Wąsiela (2016) oraz Kartotekę Tadeusza Różewicza (2017). Spektakl Baśnie Andersena otrzymał I nagrodę na Przeglądzie Teatrów Amatorskich Kwilcz 2016 w ramach Festiwalu Teatr Na Dobrej Drodze.

Wystąpią: Magdalena Burdzińska, Knga Tomczak-Nowak, Małgorzata Kowalska, Małgorzata Golcz-Polaszewska, Dorota Mierzwicka, Katarzyna Zwierska, Mariusz Frontczak wraz z Arturem Szychem, twórcą Teatru Wierzbak Plus – Artur Szych (www.wierzbakplus.pl), który od samego początku jest opiekunem artystycznym grupy teatralnej oraz jej reżyserem.

30 marca 2019r., godz. 18.00

sala widowiskowa CKiBP