Homo viator

20/04/2022 - 06/05/2022

HOMO VIATOR

Hasło homo viator stało się dla mnie dodatkową inspiracją do namalowania cyklu obrazów. Od kilku lat nosiłem w sobie potrzebę ukazania własnej wędrówki.

Malowanie stwarza możliwość przedstawienia emocjonalnych doświadczeń każdego dnia
a może raczej doświadczeń niektórych dni.

Poprzez malarstwo próbuję zrozumieć skomplikowany świat, nadać mu osobisty ogląd
i porządek.

Tadeusz Wieczorek, artysta malarz, animator edukacji przez sztukę. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w pracowniach profesorów: Tadeusza Brzozowskiego, Andrzeja Kurzawskiego i Norberta Skupniewicza. Dyplom z zakresu malarstwa sztalugowego, litografii i fotografii obronił w 1980 r. W latach 1984-2021 pracował, jako animator sztuki w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Od 2000 roku prezes Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjnego MAGAZYN. W latach 2002-2010 przewodniczący Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę (InSEA). W 2006 r. otrzymał medal ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W latach 2014-2017 prowadził autorską pracownię METEORYT dla dzieci w Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Sychy Las.

Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Polsce (Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Katowice, Łódź, Opole, Poznań, Toruń, Warszawa), oraz zagranicą (Belgia, Dania, Niemcy, USA). Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią, grafiką oraz prowadzi warsztaty twórcze z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Mieszka w Suchym Lesie.

Współpracuje z galeriami sztuki współczesnej w Poznaniu.