Halina Frąckowiak

25/01/2020

Dama polskiej piosenki, wykonawczyni niezapomnianych przebojów, takich jak Bądź gotowy dziś do drogi, Napisz, proszę, Papierowy księżyc, Dancing Queen czy Serca gwiazd – Halina Frąckowiak wystąpi w sali widowiskowej sucholeskiego Centrum Kultury.

Debiutowała, kiedy miała 16 lat na II Festiwalu Młodych Talentów. Współpracowała z takimi zespołami, jak Czerwono-Czarni, ABC, Tarpany czy Drumlersi. Karierę solową rozpoczęła w 1972 r.

Halina Frąckowiak to jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej lat 70-tych i 80 tych. Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt i kaset, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W roku 2005 artystka odznaczona została medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis – przyznawanym przez Ministra Kultury.

Jej twórczość niezmiennie cieszy się dużą popularnością, gromadząc na koncertach pełne sale.

W jednym z wywiadów Artystka powiedziała: Tak długo jesteśmy, jak długo ludzie nas chcą oglądać i słuchać, ale też tak długo jak my sami w sobie mamy ten potencjał, radość życia i chęć dawania. No, bo jeżeli mamy co dać, to i ludzie chcą to otrzymać.

W programie koncertu usłyszymy przeboje, piosenki z nowego repertuaru i światowe standardy.

Bilety w sprzedaży na początku stycznia!

HALINA FRĄCKOWIAK
25 stycznia 2020r., godz. 19.00
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
Suchy Las, ul. Szkolna 16