Gra online „Rowerem przez Afrykę”

19/01/2021 - 28/02/2021

Chcemy Wam przedstawić grę online „Rowerem przez Afrykę”, powstałą w oparciu o powieść dla dzieci pod tytułem „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Zagrać w nią można online do 31 sierpnia 2021 przez aplikację mobilną Action Track.

Temat przewodni gry dotyczy postaci Kazimierza Nowaka – podróżnika, który w latach 1931–1936 przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe, a następnie z powrotem, pokonując około 40 tys. km rowerem, pieszo, konno, na wielbłądzie, czółnem oraz pociągiem.

FABUŁA i OPIS GRY

Wasze zadanie polega na wcieleniu się w rolę reportera i wyruszeniu wraz z polskim podróżnikiem Kazimierzem Nowakiem ponownie na afrykański kontynent, w celu zaktualizowania informacji o Afryce do jego nowej publikacji. Kazimierz Nowak wcześniej dokonał tego sam w 1931 roku, czyli bardzo dawno temu. Od tego momentu wiele rzeczy się w Afryce zmieniło, ale też i mnóstwo pozostało bez zmian. Sporządzona wówczas przez Kazika dokumentacja fotograficzna z podróży jest więc nieco niekompletna i niewystarczająca do stworzenia fachowej książki o jego niezwykłej wyprawie. Aby historia Kazika nie uległa zapomnieniu, niezbędna będzie Wasza pomoc. Podejmijcie wyzwanie i wybierzcie się na nieznany ląd wraz z Kazikiem, który z pewnością podzieli się z Wami swoim podróżniczym doświadczeniem i zdradzi kilka tajemnic związanych z tym nie do końca zbadanym kontynentem.

JAK ZAGRAĆ?

Aby rozpocząć grę, należy na swoje urządzenie (telefon bądź tablet) pobrać bezpłatną aplikację Action Track. Następnie zeskanować znajdujący się powyżej  lub na naszym profilu FB specjalny kod QR umożliwiający wejście do gry… i to wszystko. Wystarczy jeszcze tylko nadać sobie nick identyfikacyjny i gotowe. A więc do dzieła, Afryka czeka!

Zagraj skąd tylko chcesz!!!